Kaasuputki Itämereen

Päätöstä on lupa odottaa vuodenvaihteessa. Kannattaa suhtautua putkeen myönteisesti eli suomettua.
8125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toivottavasti rakentajat laittavat tarpeeksi painoja putkeen, ettei nouse pintaan.
Olisi, meinaan vaan, taas yksi merihirviö lisää lasten satuihin.

Äänestä

taloudellista hyötyä, mutta onko edes mahdollista periä jotain vuokran tapaista?

Äänestä
  • Saimaankanava tulee mieleen. Kanavan kunnostus oli aikoinaan suuri projekti, jonka suomalaiset maksoivat. Kanava vuokrattiin 50:ksi vuodeksi. Vuokra on 290000 € /vuosi. Uusi sopimus tehdään 2013.
    Aina me olemme tottuneet olemaan antavana puolena. Tokko saavana puolena tässä kaasuputkiasiassakaan olemme. Katsotaan miten käy, en ole uutisista huomannut mitään vuokrista puhuttavan.

    Äänestä

Ruotsi ja Tanska, mitäpä sitä pullikoimaan.

Äänestä
  • Edellisessä kaasuketjussa siis ei kaikki selvinnyt olihan siellä viite josta olisi voinut lukea missä päin Suomenkamaraa risteilee meillä kaasuputket.
    Aivan suotta täällä valitat, mene tuonne poliitikkojen piiriin leikkimään lisää kaasuhippaa!

    Äänestä

  • OOOkaasupallo kirjoitti:

    Edellisessä kaasuketjussa siis ei kaikki selvinnyt olihan siellä viite josta olisi voinut lukea missä päin Suomenkamaraa risteilee meillä kaasuputket.
    Aivan suotta täällä valitat, mene tuonne poliitikkojen piiriin leikkimään lisää kaasuhippaa!

    Sitä oli varmasti harkittu oikein huolella. Vähemmällä fundeeraamisella olisi varmasti tullut joku ihan typerä vastaus.

    Äänestä

  • #1fani kirjoitti:

    Sitä oli varmasti harkittu oikein huolella. Vähemmällä fundeeraamisella olisi varmasti tullut joku ihan typerä vastaus.

    potut kiehumaan . Onko teillä kaasuhella ? sielä voi päätäkin lämmittää jos paleltaa Kyllä kaasu on tarpeellinen. Mitähän särvintä sitä laittais pottujen kanssa, onko hyviä ehtotuksia ? kiitos jo etukäteen !!!

    Äänestä

  • #1fani kirjoitti:

    Sitä oli varmasti harkittu oikein huolella. Vähemmällä fundeeraamisella olisi varmasti tullut joku ihan typerä vastaus.

    OOOkaasupallo oletko aina olenivas oikeassa. Sun mielipitees on hyviä ja muut höpöjä. Jokaisella on oikeus sanoa mielipiteensä, ajatella jopa sinullakin, joten ivallisuus pois. Niin monta mielipidettä kuin ihmistäkin, jokaiselle se on oikea. Se on sitä keskustelua, jota voisi opetella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laritsa M kirjoitti:

Päätöstä on lupa odottaa vuodenvaihteessa. Kannattaa suhtautua putkeen myönteisesti eli suomettua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu