Pentti

Nyt ei mene Pentillä hyvin kun kukaan ei edes lue noita mielikuvitusväittämiä. ;)
21230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Just kun pääsin kehumasta niin eiköhän mene joku älypää ja vastaa Pentille. :(

Äänestä
  • Silloin kun oli pentti kellariin rumba, niin silloin jo ajattelin että mitä hyötyä siitä on kun pena voi vastata omiin viesteihinsä ja saa täten muut ihmiset uskomaan ettei ole mitään väliä mitä tekee kun joku kumminkin vastaa Pentti Nelosen viesteihin.

    En sano että nyt kävi näin, mutta se on mahdollista..

    Äänestä

  • Ex pentti fani nro.1 kirjoitti:

    Silloin kun oli pentti kellariin rumba, niin silloin jo ajattelin että mitä hyötyä siitä on kun pena voi vastata omiin viesteihinsä ja saa täten muut ihmiset uskomaan ettei ole mitään väliä mitä tekee kun joku kumminkin vastaa Pentti Nelosen viesteihin.

    En sano että nyt kävi näin, mutta se on mahdollista..

    Nyt on kuitenkin selvästi havaittavissa että osa lukijoista on järkiintynyt siinä määrin etteivät edes lue Pentin trolli-avauksia. Vielä kun olisi ryhtiä niin paljon ettei niihin vastaisi kukaan muu kuin hän itse niin tämähän olisi jo hyvällä mallilla. ;)

    Äänestä

Onko se nyt ihan mahdoton asia jättää ne kokonaan lukematta?

Äänestä
  • Kun se vastaa itse oman mielensä mukaan niin saa kai orgasmin siitä

    Äänestä

  • olla välillä poissa täältä kokonaan, mä olen ollut ja puuhaillut ihan muita juttuja ja ei todellakaan tee mieli lukea Pentin paska-aivopieruja. Olen pysynyt paljon paremmalla mielelläkin kun ei ole kokoajan noita sen aivopieruja silmien edessä ärsyttämässä.

    Niin että vinkiksi: tietokoneella voi tehdä paljon muutakin kuin surffailla Suomi24:llä.

    Äänestä

  • Hukka huu kirjoitti:

    Kun se vastaa itse oman mielensä mukaan niin saa kai orgasmin siitä

    >...vastaa itse oman mielensä mukaan...

    Meinaatko että osa näistä rekatuista nickeistäkin on Pentin sivupersoonia?

    Äänestä

  • Älä ruoki trollia.

    Äänestä

  • Onkohan nuo kaikki vastaukset Pentin itsensä tekemiä?

    Äänestä

  • lipsuu kirjoitti:

    Onkohan nuo kaikki vastaukset Pentin itsensä tekemiä?

    Ainakin väittämät on yhtä huvittavia. "Huipputurvallinen seiska", jne.

    Äänestä

  • siltä kirjoitti:

    Ainakin väittämät on yhtä huvittavia. "Huipputurvallinen seiska", jne.

    Penteille hieman outo tilanne kun nyt joutuu itse tekemään kaikki työt toisin kuin windowsilla missä on turvauduttu orjatyövoimaan rinnastettavaan toveriapuun. ;)

    Äänestä

  • siltä kirjoitti:

    Ainakin väittämät on yhtä huvittavia. "Huipputurvallinen seiska", jne.

    Onko joku muu kuin Pentti vastannut hänen aloittamiinsa viestiketjuihin ja jos on niin miksi?

    Äänestä

  • avata ne pitää koska muuten ei pääse painakaan peukku alaspäin namiskaa.

    Äänestä

  • si77i kirjoitti:

    avata ne pitää koska muuten ei pääse painakaan peukku alaspäin namiskaa.

    Ja peukkuja näkyy olevan paljonn vähemmän kuin lukukertoja,

    Äänestä

Miten todistat vääräksi sen että W7 ei menestyisi? Tai että suurin osa on siihen enemmän kuin tyytyväisiä ja että se on vihdoin varteenotettava vaihtoehto vanhalle XP:lle. Ikävää kun porukat eivät ottaneet linuxeja vaan mieluummin venasivat seiskaa.

Äänestä

Uusi aalto Penalta joten eipäs nyt lueta niitä! ;)

Äänestä

Puolet viesteistä Pentin aloituksia!

Kannattaako nyt ihan varmasti lukea niitä?

Äänestä

Vaikka viestistä selväsi näkee, esim " Microsoftin huippulahjakas...", jne., mistä on kysymys niin silti yllävän moni lukee sen viestin.

Onko palstan lukijoilta terve järki kadonnut täysin vai mistä on kysymys?

Äänestä
  • Viistoista (15) Pentin omalla nickillä aloittamaa ketjua ekasivulla. Sivupersoonat päälle. ;)

    Ja kuitenkaan ei mikkis ole kuulemma ollenkaan huolestunut Linux-invaasiosta! Nyt ei kaikki ihan täsmää.

    Äänestä

Eikö se ollut sellainen puhe että näitä Pentin viestejä ei lueta eikä niihin vastata?

Onko täällä niin paljon uusia tulokkaista jotka eivät tätä tiedä. ;)

Äänestä
  • sitten, kun Pena ei kirjoita, aloittaa tällaisen ketjun...HEEHHH...tosi viisasta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paniikissa? kirjoitti:

Nyt ei mene Pentillä hyvin kun kukaan ei edes lue noita mielikuvitusväittämiä. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu