Uudehkossa vekussa on ilmennyt jonkinlainen häiriö,kierroksia antaessa syttyy huoltovalo aina palamaan muttei muita vaikutuksia ole havaittavissa,auton käynnistäessä valo ei pala mutta syttyy taas kunhan antaa kierrosta.Mittauksissa ilmaistiin häiriöitä bensanpainejärjestelmässä olleen.Miten uskaltaako tankkiin lorottaa vaikka masinolia jos vaikka tankkiin olisi päässyt kosteutta ,niin tarkoitan että meneekö uudet sähköjärjestelmät sekaisin moisesta kun saattaisi olla sellainen syynä,mielestäni asia liittyy bensan syöttöön joka lisääntyessä ilmenee moinen häiriö?
En tiedä auttaako asiaan ,mutta olisi halpa vaihtoehto kokeilla ennen kuin auton kuskaa korjaamolle jossa varmaan laskua tulee jos bensapumppua ja painevakautusjärjestelmää pistetään uusiksi tai muuta vastaava.
Antakaapa ooppeli miehet kommentteja.
vectra 2,2 direct
yxhäiriö
2
497
Vastaukset
- huhuu20
Kuullut saman ongelma olevan johtuneen bensapumpusta ja boxista,ei nosta kierroksia kun häiriö päällä ja moottori käy täristen..alkaako pumppu mennä ..
Ihmeellistä että uudessa autossa tänä päivänä on heti tuollaisia vikoja,ennen sai ajella parisataatuhatta kilsaa ilman että oli ongelmia.
Sunnuntai kappaleen olet saanut.myy pois ja osta kunnon automerkki vaikka Kia.- xxxxxx_xx
http://www.opelclubfinland.fi
tuolla asiallista keskustelua, täällä tunkee nuo 80 luvun sorollalla ajelevat pellet joka paikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143691Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141671Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141528Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181386Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931373Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi241242Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72923Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti14920Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113852Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60819