Uudehkossa vekussa on ilmennyt jonkinlainen häiriö,kierroksia antaessa syttyy huoltovalo aina palamaan muttei muita vaikutuksia ole havaittavissa,auton käynnistäessä valo ei pala mutta syttyy taas kunhan antaa kierrosta.Mittauksissa ilmaistiin häiriöitä bensanpainejärjestelmässä olleen.Miten uskaltaako tankkiin lorottaa vaikka masinolia jos vaikka tankkiin olisi päässyt kosteutta ,niin tarkoitan että meneekö uudet sähköjärjestelmät sekaisin moisesta kun saattaisi olla sellainen syynä,mielestäni asia liittyy bensan syöttöön joka lisääntyessä ilmenee moinen häiriö?
En tiedä auttaako asiaan ,mutta olisi halpa vaihtoehto kokeilla ennen kuin auton kuskaa korjaamolle jossa varmaan laskua tulee jos bensapumppua ja painevakautusjärjestelmää pistetään uusiksi tai muuta vastaava.
Antakaapa ooppeli miehet kommentteja.
vectra 2,2 direct
yxhäiriö
2
521
Vastaukset
- huhuu20
Kuullut saman ongelma olevan johtuneen bensapumpusta ja boxista,ei nosta kierroksia kun häiriö päällä ja moottori käy täristen..alkaako pumppu mennä ..
Ihmeellistä että uudessa autossa tänä päivänä on heti tuollaisia vikoja,ennen sai ajella parisataatuhatta kilsaa ilman että oli ongelmia.
Sunnuntai kappaleen olet saanut.myy pois ja osta kunnon automerkki vaikka Kia.- xxxxxx_xx
http://www.opelclubfinland.fi
tuolla asiallista keskustelua, täällä tunkee nuo 80 luvun sorollalla ajelevat pellet joka paikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74904
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 55725
- 43694
- 49654
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516