Uudehkossa vekussa on ilmennyt jonkinlainen häiriö,kierroksia antaessa syttyy huoltovalo aina palamaan muttei muita vaikutuksia ole havaittavissa,auton käynnistäessä valo ei pala mutta syttyy taas kunhan antaa kierrosta.Mittauksissa ilmaistiin häiriöitä bensanpainejärjestelmässä olleen.Miten uskaltaako tankkiin lorottaa vaikka masinolia jos vaikka tankkiin olisi päässyt kosteutta ,niin tarkoitan että meneekö uudet sähköjärjestelmät sekaisin moisesta kun saattaisi olla sellainen syynä,mielestäni asia liittyy bensan syöttöön joka lisääntyessä ilmenee moinen häiriö?
En tiedä auttaako asiaan ,mutta olisi halpa vaihtoehto kokeilla ennen kuin auton kuskaa korjaamolle jossa varmaan laskua tulee jos bensapumppua ja painevakautusjärjestelmää pistetään uusiksi tai muuta vastaava.
Antakaapa ooppeli miehet kommentteja.
vectra 2,2 direct
yxhäiriö
2
500
Vastaukset
- huhuu20
Kuullut saman ongelma olevan johtuneen bensapumpusta ja boxista,ei nosta kierroksia kun häiriö päällä ja moottori käy täristen..alkaako pumppu mennä ..
Ihmeellistä että uudessa autossa tänä päivänä on heti tuollaisia vikoja,ennen sai ajella parisataatuhatta kilsaa ilman että oli ongelmia.
Sunnuntai kappaleen olet saanut.myy pois ja osta kunnon automerkki vaikka Kia.- xxxxxx_xx
http://www.opelclubfinland.fi
tuolla asiallista keskustelua, täällä tunkee nuo 80 luvun sorollalla ajelevat pellet joka paikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657582Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305209Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y482706- 2762336
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1202285Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont722099Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5682079Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571136Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.681098Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911097