Uudehkossa vekussa on ilmennyt jonkinlainen häiriö,kierroksia antaessa syttyy huoltovalo aina palamaan muttei muita vaikutuksia ole havaittavissa,auton käynnistäessä valo ei pala mutta syttyy taas kunhan antaa kierrosta.Mittauksissa ilmaistiin häiriöitä bensanpainejärjestelmässä olleen.Miten uskaltaako tankkiin lorottaa vaikka masinolia jos vaikka tankkiin olisi päässyt kosteutta ,niin tarkoitan että meneekö uudet sähköjärjestelmät sekaisin moisesta kun saattaisi olla sellainen syynä,mielestäni asia liittyy bensan syöttöön joka lisääntyessä ilmenee moinen häiriö?
En tiedä auttaako asiaan ,mutta olisi halpa vaihtoehto kokeilla ennen kuin auton kuskaa korjaamolle jossa varmaan laskua tulee jos bensapumppua ja painevakautusjärjestelmää pistetään uusiksi tai muuta vastaava.
Antakaapa ooppeli miehet kommentteja.
vectra 2,2 direct
yxhäiriö
2
524
Vastaukset
- huhuu20
Kuullut saman ongelma olevan johtuneen bensapumpusta ja boxista,ei nosta kierroksia kun häiriö päällä ja moottori käy täristen..alkaako pumppu mennä ..
Ihmeellistä että uudessa autossa tänä päivänä on heti tuollaisia vikoja,ennen sai ajella parisataatuhatta kilsaa ilman että oli ongelmia.
Sunnuntai kappaleen olet saanut.myy pois ja osta kunnon automerkki vaikka Kia.- xxxxxx_xx
http://www.opelclubfinland.fi
tuolla asiallista keskustelua, täällä tunkee nuo 80 luvun sorollalla ajelevat pellet joka paikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4627530SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924694Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184286Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su804102Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830