vectra 2,2 direct

yxhäiriö

Uudehkossa vekussa on ilmennyt jonkinlainen häiriö,kierroksia antaessa syttyy huoltovalo aina palamaan muttei muita vaikutuksia ole havaittavissa,auton käynnistäessä valo ei pala mutta syttyy taas kunhan antaa kierrosta.Mittauksissa ilmaistiin häiriöitä bensanpainejärjestelmässä olleen.Miten uskaltaako tankkiin lorottaa vaikka masinolia jos vaikka tankkiin olisi päässyt kosteutta ,niin tarkoitan että meneekö uudet sähköjärjestelmät sekaisin moisesta kun saattaisi olla sellainen syynä,mielestäni asia liittyy bensan syöttöön joka lisääntyessä ilmenee moinen häiriö?
En tiedä auttaako asiaan ,mutta olisi halpa vaihtoehto kokeilla ennen kuin auton kuskaa korjaamolle jossa varmaan laskua tulee jos bensapumppua ja painevakautusjärjestelmää pistetään uusiksi tai muuta vastaava.
Antakaapa ooppeli miehet kommentteja.

2

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhuu20

      Kuullut saman ongelma olevan johtuneen bensapumpusta ja boxista,ei nosta kierroksia kun häiriö päällä ja moottori käy täristen..alkaako pumppu mennä ..
      Ihmeellistä että uudessa autossa tänä päivänä on heti tuollaisia vikoja,ennen sai ajella parisataatuhatta kilsaa ilman että oli ongelmia.
      Sunnuntai kappaleen olet saanut.myy pois ja osta kunnon automerkki vaikka Kia.

      • xxxxxx_xx

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      34
      3484
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      2898
    3. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2615
    4. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      133
      2607
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      73
      2577
    6. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1418
    7. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      394
      1127
    8. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1108
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      50
      1013
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      850
    Aihe