Asun kerrostalossa,joskin maantasalla joten ei rappusia,melkeinpä suoraan ulkoovesta pääsee ihan pihalle,myös takana parvekkeella on portti josta käynti pihalle.
Ennestään minulla on paimenkoira,jolle kaveria olen suunnitellut.Olen aina ollut ihan heikkona nöffeihin ja haaveena ollut oma ruskea nöffeliini.
Ollaan liikkuvaista sorttia,eli ulkoillaan paljon luonnossa,metsäteillä,hiekkakuopilla,metsissä jne jne
joten vapaana oloa ja liikuntaa on kyllä tarjolla.
Miten nöffi sopeutuisi kaupunkiin? Emme kylläkään missään keskustaasa susta,vaan kaupungin laidalla.
Onko nöffi rodullisesti halukas karkailemaan? Ottaisimme nartun,koska nykyinenkin on narttu..ja häntä pystyy hyvillä mielin pitämään irti metsissä,ei lähde minnekkään ;)
Nämä on tälläisiä mietiskelyjä,joku jolla nöffi kaupungissa voisi kertoa arjestaan ja siitä,sopiiko nöffi muuallekkin kuin vain maaseudun rauhaan..
nöffi kaupunkiin?
mietiskelevä...
1
577
Vastaukset
- Hukka-Musti
...kunhan paljon pääsee luonnon keskelle ja liikkumaan ohella. Mutta niitähän mahdollisuuksia mainitsitte koiralle tarjoavanne:-)
Hyvin teillä tulee sujumaan nöffin kanssa!
Itselläni ei ole nöffiä, mutta kyllähän nyt koira kuin koira sopii asumaan kaupungissa ja kerrostalossa yhtä lailla kuin maalla ja omakotitalossa. Molemmista koira pääsee omistajasta riippuen luonnon keskelle ja saamaan paljon liikuntaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1473509Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.411992Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.136991- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847