Hei!
Olemme miettineet häämatkakohteeksi Azoreita. Onko kellään kokemuksia kyseisestä paikasta? Tai esim. siellä olevista hotelleista. Oletteko ottaneet pakettimatkan ja miltä firmalta. Jostain luin että Hispania olisi ainoa, joka tekee kyseiseen kohteeseen paketteja?
Oliko hintataso millainen, oliko rauhallinen maa? Löytyikö aktiviteetteja?
Tulipa paljon kysymyksiä..Noh, KAIKKIA kokemuksia ja tietoja kaivattaisiin! :)
Azorit, kokemuksia?
5
1203
Vastaukset
- Phoebster
Meillä myös häämatkakohteena Azorit heinäkuussa 2010. Nyt pähkäillään hotellien kanssa, ottaako valmis paketti Hispanialta vai Finnairilta lennot ja netistä hotelli. Toistaiseksi Hispanialta löytynyt hinta-laatusuhteelta paremmat paketit... Suosittelen lukemaan myös matkailukeskustelun Azorit-palstaa!
- morsian'10
Mietittiin ihan samaa, että ottaako paketin vai omatoimisesti, mut tulin samaan tulokseen, että Hispanian kautta tuli halvemmaksi.
Pitääpä käydä katsomassa tuo Azorien keskustelupalsta, kiitos vinkistä :)
- riippuu
paljolti siitä, että mihin vuoden aikaa sinne menee. Sillä sää vaikuttaa vöhön niihin aktiviteetteihin.
Mitä matkalta odotat? - voisin mennä toiste
Emme olleet häämatkalla Azoreilla, muuten vaan lomailemassa. Olimme siellä syyskuuss 2009. Matka otettiin Hispanian kautta ja hotelli oli Sao Miquel Park. Nämä jäi päällimmäisenä mieleen:
erittäin ystävälliset ihmiset
maata ei ole pilattu massaturismilla
huikean kaunis luonto
rauhallinen paikka
- hotelli oli vähän kulahtanut, mutta henkilökunta oli ystävällistä
Paras juttu lomalla oli delfiinisafari ja siihen yhdistetty uinti/snorklausretki uponneeseen kraateriin muodostuneella järvellä. Ravintolasafkahan tuolla ei mitään erikoista ole, mutta löysimme yhden paikan, jossa oli aivan loistavaa ruokaa: A Colmeia grill, satamassa meriuimalan vieressä.
Jos tykkää rauhallisesta elämästä, eikä kaipaa mitään bileörvellystä, Azorit on silloin oiva kohde! - paikka,
suosittelen. Vuokratkaa auto saatte enemmän irti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4023011SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis682352Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781999Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161716- 1401572
- 711223
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li121012Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön268993- 40874