TÖRKEÄ PALVELU

suurasiakas

On se kumma, että Sonera ei voi lopettaa kotihäirintää vaan haluaa, että vien asian oikeuteen. Puhelimeeni tulee edellisen käyttäjän takia 17 alkuisia viestejä jotka ovat kotihäirintää. En ole soittanut ko. numeroihin. Pyysin Soneraa laittamaan estot, mutta kusipäät höpisevät viestintävirastosta. Kohta laitamme kaikki firman kännykät muulle operaattorille.

3

663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joopa joo

      Ensin ottaisit selville mistä tulee viestit ja sitäkautta saisit viestit loppumaan. Ei kai operaattori voi estää viestien tuloa, vaikka kaikki estot laittaisi päälle koska numero on jo tiedossa viestinlähettäjällä.
      Ilmeisesti kyseessä on joku maksullinen juttu jonka ed. käyttäjä on tilannut. Eikä viestit lopu vaikka operaattorin vaihdat koska numero säilyy.

      • suurasiakas

        laittaa päälle kuin 17 alkuiset viihdepalvelunumerot. Mitä siis tarkoitat? En ole maininnut, että kaikki viestit pitäisi estää vaan nuo jotka tulevat aikuisviihdenumerosta. Ilmeisesti on numero jossa joku mielisairas naikkonen palvelee soittavia asiakkaita ja sellaiseen siis edeltäjäni n soittanut ja todellakin n nin, että jos tuota numeroa ei estä niin operaattorinkaan vaihto ei auta. Tätä juuri kyselen, että miksi Sonera haluaa olla pirullinen?


      • jepjep55
        suurasiakas kirjoitti:

        laittaa päälle kuin 17 alkuiset viihdepalvelunumerot. Mitä siis tarkoitat? En ole maininnut, että kaikki viestit pitäisi estää vaan nuo jotka tulevat aikuisviihdenumerosta. Ilmeisesti on numero jossa joku mielisairas naikkonen palvelee soittavia asiakkaita ja sellaiseen siis edeltäjäni n soittanut ja todellakin n nin, että jos tuota numeroa ei estä niin operaattorinkaan vaihto ei auta. Tätä juuri kyselen, että miksi Sonera haluaa olla pirullinen?

        Että viestit tulee jatkossakin koska lähettäjällä on numero tiedossa. Ihan samoin kun tuttavallasi on numerosi edelleen käytössä vaikka vaihdat operaattoria.
        Sano irti numero niin viestit loppuu.
        Tai ota selville mistä viihdepalvelusta ne tulee ja sano se palvelu irti.

        Miksi operaattori olisi suurasiakkaalle pirullinen? Ei edes Sonera.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      180
      6567
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1814
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1019
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      243
      853
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe