alennukset

paljonko tavarantoimittajilta saa alennuksia ohjehinnoista, esim. betonista? mistä tuotteista saa eniten alennuksia, mistä on turha tinkiä? missä tavaroissa on paljon hintaeroa eri toimittajilla?
2445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Parikymmentä prosenttia on melko tavallinen alennus, jos tekee tilisopimuksen.

Alennusta saa paremmin sellaisista tuotteista jotka ovat selkeästi rakennustarvikkeita ja joita menee suuria määriä rakentaessa. Alennsuta ei juurikaan saa sisustus ja remontoitni tarvikkeiden tyylisistä tuotteista.

Äänestä
  • alennuksia remontointitavaroillekkin , 15-25 %
    tuntuu irtoavan jos viitsii kysyä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keijo kirjoitti:

paljonko tavarantoimittajilta saa alennuksia ohjehinnoista, esim. betonista? mistä tuotteista saa eniten alennuksia, mistä on turha tinkiä? missä tavaroissa on paljon hintaeroa eri toimittajilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu