..sanookaan tasa-arvosta ??? Kyseessä pelkkä piikki ja jo on ihmiset karsinoitu.
Mitähän se perustuslaki...
ukkelson
7228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi oikeiston pitää munittaa pienituloisia?
No tietysti pitää, eihän heillä muuten olisi noita suuria munakoreja.
Pitäähän sitä nyt olla jonkinlainen jako, rikkaat ja köyhät sehän sanotaan jo perustuslaissa.
Tasa-arvoa ja oikeudenmukaisuutta oikeisto kansalle jakaa vaikka tuloerot kasvaa ja köyhyys lisääntyy.
Pitää muistaa, että olette antaneet oikeistolle vallan silloin kun olette heille äänenne antaneet.
Tieteellisillä tutkimuksilla on osoitettu, että mitä suuremmat tuloerot ovat sen epätasaisemmin jakaantuu hyvinvointi kansalaisten keskuuteen.
Joo mutta oikeisto päättää niistä kansanedustajien hyvistä munista.
NÄIN KIRJOITTAA WASEMMISTOLAINEN nuori PROLETAARI 68v.
http://www.youtube.com/watch?v=7V21y_G8EQU
Tästä voidaan mennä vain eteenpäin, rosvot vankilaan ja kansalle se mitä kansalle kuuluu.
Lelijako ei oo riittävästi?
..tarkoitin....
Eikö sitä esiinny enimmäkseen Afrikassa.
Ei tasa-arvo terveydenhuollossa taida toteutua yleensäkään ja priorisointia tehdään enenevässä määrin.
Kuntakohtaisia eroja on vaikea hyväksyä. Jokaisen vakavasti sairastuneen pitää päästä hoitoon. Miten voi olla edes mahdollista, että todella sairas lapsi passitetaan kotiin? Ja kun tämä virhe tehtiin, niin miksi ei annettu edes lääkettä, aivan käsittämätöntä osaamattomuutta. Oikeustoimien paikka.
pelkkä piikki, vaan siinä on myös lääkettä, jota ei tällä hetkellä ole tarpeeksi jotta se riittäisi kaikille. Jostakin rokottaminen täytyy aloittaa ja niinpä on valittu henkilöt jotka taudin todennäköisesti heikommin kestää. Älä sure vielä, Sinunkin vuorosi varmasti tulee piakkoin.
Kyllä me olemme tasa-arvoisia--edustuksellisesti. Toiset ovat vaan hieman tasa-arvoisempia kuin toiset.
Sitä tasa-arvoa kun kertyy enemmän sinne missä on valta ja raha mukana edistämässä sitä tasa-arvoa.
Onneksi meillä on Kansanedustajat ja Ministerit,jotka saavat nauttia niistä tasa-arvon hedelmistä meidänkin puolestamme. 4000 tonnin eläkkeenkin saa jo alta kolmekymppisenä,kun ei hoksaa mennä ansiotyöhön vaan paukuttaa päätään toreilla ja turuilla. Sitten huudattaa itsensä Kansanedustajaksi. Paukuttaa siellä päätään kahdeksan vuotta,nauttien vaatimatonta Kansanedustajan palkkaa ja muita etuisuuksia. Sitten -ei muuta kuin eläkkeelle ja opiskelemaan. Hyvätuloinen siviilivirka on taattu,jos ei jo ole valmiiksi sovittukin.
...ei kysellä tuloja eikä sosiaalista statusta. Riskiryhmät on määritelty käytettävissä olevien jälkitauti- ja vaarallisuusennusteiden mukaan. Eikös se ole demokratiaa? Piikkiä ei taida edes rahalla saada, jos ei kuulu riskiryhmään - ei ainakaan niin kauan kuin kaikki riskiryhmät on rokotettu. Vai?