Kukaan käynyt Gili Air hotel?

Gili saarelle

Huomenna lähdössä reissuun ja mietin, olisinko Gili Airin saarella viikon? Sain tarjouksen Gili Air hotellista, huone $46/yö aamiaisella? Ono hyvä ranta ja ei tuulinen yms..??? Nopeita vastauksia odottaen. Kiitoän etukäteen..Muita hyviä majapaikkoja, jossa ilmastointi ja siisti sillä saarella (ei surffari..)

4

834

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gili-saarten hotelleista minulla ei ole kokemusta, me otimme Airilla oman bungalowin rannalta (auringonlaskun puolelta), hinta oli 75.000rp eli 5€ aamiaisineen. Kuukauden reissulla kallein käyttämämme hotellihuone maksoi noin 10 euroa aamiaisineen. Airin hotellit sijaitsevat kaikki toisella puolella saarta, hyvän uimarannan tuntumassa. Sinne puolelle on myös keskittynyt kaikki toiminta, ravintolat ym. Saarihan on tosi pieni, joten mihinkään ei ole pitkä matka kävellenkään. Viikko kuluu varmasti mukavasti, ja välillähän voi poiketa muille Gili-saarille, veneet kulkevat niiden väliä päivittäin.

      • tiedustelija..

        Kertoisitko lisää minkä nimisestä yrityksestä vuokrasitte bungalowin viidellä eurolla per päivä? Olemme suunnitelleet reilun kahden viikon reissua Balille ensi maaliskuussa ja kartoitamme erilaisia edullisia yöpymismahdollisuuksia.


      • tiedustelija.. kirjoitti:

        Kertoisitko lisää minkä nimisestä yrityksestä vuokrasitte bungalowin viidellä eurolla per päivä? Olemme suunnitelleet reilun kahden viikon reissua Balille ensi maaliskuussa ja kartoitamme erilaisia edullisia yöpymismahdollisuuksia.

        Ei minkäänlainen yritys, vaan huoneenvuokraajat ovat satamassa veneitä vastassa. Gili Trawanganilla vuokrasimme oman bungalowin länsirannalta hintaan 3,50€ yö aamiaisineen (Sunset Bungalow, mainitaan myös LP-oppaissa, hinta on pysynyt vuosikaudet samana 50.000 rp/yö). Gili Airin majoitus oli Salabose, isännän nimi Daeng. Ja nyt kun tarkistin asian, hinta oli 70.000 rp/yö aamiaisineen. Voin todellakin suositella!

        Jos reissupäiväkirja ja kuvat kiinnostavat, ota yhteyttä.
        [email protected]


    • Jeeeejee

      No, kuinkas kävi reissulla? itse käväisin tuolla parin tunnin ajan Lokakuussa ja ainakin itärannalla oli
      aivan h-e-l-v-e-t-i-n tuulista kaakkoispasaatissa.
      Länsipuolella ainakin Gili T:llä oli ihan leppoisat oltavat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      238
      15173
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      125
      10136
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9361
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7099
    5. 182
      6527
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      173
      6207
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5612
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      46
      4796
    9. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      145
      1680
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      25
      1616
    Aihe