(2.11.2009)
Nyt voi Veikkauksen lemiläinen nettipelaaja pistää vaikka koko kylälle pöydän koreaksi särällä ja Lemin punaisella perunalla, sen verran suuren potin nappasi onnekas pelaaja viime sunnuntaina arvotustaLauantai-Jokerista (krs 44/09)
Nyt voi Veikkauksen lemiläinen nettipelaaja pistää vaikka koko kylälle pöydän koreaksi särällä ja Lemin punaisella perunalla, sen verran suuren potin nappasi onnekas pelaaja viime sunnuntaina arvotustaLauantai-Jokerista (krs 44/09)
Vastaukset 7
Vanhimmat
tiedossa on jo vitun kusipää
Noh noh, siistippäs suusi, tai Joulupukki ei tuo lahjoja.
pyydän nöyrimmästi anteeksi. Ei pitäisi krapuloissaan juuri heränneenä vastailla mihinkään. Anteeksi
Kannattaa olla varovainen, mitä tänne keskustelupalstoihin kirjoittelee. Tulee helposti syyte solvauksesta, herjauksesta, kunnnianloukkauksesta yms..koska rikosilmoituksen teko onnistuu helposti myös netin kautta, kynnys on nykypäivänä madaltunut. On myös ollut sellaisia tapauksia, jotka tahallaan provosoivat ja hakevat vahingonkorvauksia henkisistä kärsimyksistä. Se on omaa hölmöyttä, jos provosoituu jostain kirjoituksesta ja syyllistyy solvaukseen. Tässä tapauksessa, kun kyseessä on anonyymi kirjoittelu, niin syyte kynnys ei ylity. Toisaalta joku pätevä lakimies voisi onnistua voittamaan jutun, myös tapauksissa missä ei ole nimiä mainittu.
Rikosilmoitus tehty kunnianloukkauksesta.
ketäs tuossa loukattiin? lottovoittajaa vaiko kirjoittajaa joka kirjoitti siitä tänne? voittajan nimeä ei ole kukaan maininnut ja ap kirjoittaja kopioi tekstin suoraan veikkauksen sivuilta joten pitäisikö veikkauskin haastaa oikeuteen kunnianloukkauksesta? HAH sanon ma
Käräjät kutsuu. Miljoonakorvaukset.