Eikö flash

Kokeilin gigantissa acerin windows 7 varustettua läppäriä, niin siinä youtubem videot ei toiminut, olisi pitänyt alkaa asentamaan flashia. Onko näin ettei 7:kaan flasg ole valmiiksi asennettuna?
394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...Madrivoissa, Ubuntuissa jne. flashit valmiiksi asennettuina. Niisä on vain tuki avoimille formaateille joitka ovat todella harvinaisia eivätkä juuri missään käytössä.

Jälkeenpäinhän nuo flashit on aina asennettava. Nyt oli aika kehno mustamaalausyritys linuxpunikilta. Kovasti vain näytti sinuakin Seiska kiinnostavan. Siihen useat linuxkäyttäjätkin ovat jo vaihtaneet.

Äänestä

Joo ei oo tosiaan Linux-distroissakaan valmiina, ainakaan Ubuntussa. Flashihan toimii kaikenlisäksi vieläpä huonommin Linuxilla.

Äänestä

Windows 7:ssa ei ole Flashia, sähköpostiohjelmaa, videonmuokkausta, Javaa, PDF-lukua eikä juuri mitään muutakaan ominaisuuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4 kirjoitti:

Kokeilin gigantissa acerin windows 7 varustettua läppäriä, niin siinä youtubem videot ei toiminut, olisi pitänyt alkaa asentamaan flashia. Onko näin ettei 7:kaan flasg ole valmiiksi asennettuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu