Kentältä keskustaan?

Kentältä pääsee toki taksilla, mutta entä marsulla/paikkurilla? Jos siis haluaisi vain lyhyen matkan esim. Moskovskajan metrolle. Olen muistaakseni joskus ollut huomaavinani jompiakumpia, joissa on linjakilvessä lukenut Pulkovo, mutta en ihan luota muistiini.

Kiitos ystävällisistä neuvoista.
1474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ulkomaanterminaalilta (terminaali 2) ja vastaavasti terminaalille pääsee marsulla ja paikkurilla, numerot muistaakseni 3 ja 13. Paikkuri maksaa 18 ruplaa ja marsu 26 ruplaa. Menevät ainakin Moskovskaja-metrolle ja jotkut marsut tulevat jopa Sennajalle asti samalla rahalla. Eli ei ole pakko mennä riistotaksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulkovosta? kirjoitti:

Kentältä pääsee toki taksilla, mutta entä marsulla/paikkurilla? Jos siis haluaisi vain lyhyen matkan esim. Moskovskajan metrolle. Olen muistaakseni joskus ollut huomaavinani jompiakumpia, joissa on linjakilvessä lukenut Pulkovo, mutta en ihan luota muistiini.

Kiitos ystävällisistä neuvoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu