kennelit virossa

Tietääkö joku jotain nettiosoitetta johonkin viron kenneliin? Miksi virosta saa ostettua esim. villakoiran pentuja halvemmalla ku täältä suomesta. Virossa maksaa vain 400 euroa! miksi?
59275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos haluat Virosta halvan koiran, niin ottaisit sen ennemmin Varjupaikista. Se on hylättyjen koirien turvakoti Tallinnan lähellä. Paljon paljon koiria, niin puhtaita kuin sekarotuisiakin. Suomalainen yhdistys Pelastakaa koirat ry auttaa näitä koiria siellä ja järjestää niille uusia koteja Suomessa. Yhden koiran hinnaksi tulee Suomeen tuotuna n.80 euroa. Halpa hinta koiran hengen palastamisesta! Kurkkaa sivuille www.pelastakaakoirat.com. Sieltä löytyy kodittomien koirien kuvagalleria - samoin galleria niistä, jotka päätyivät enkelikoiriksi, kun kukaan ei niitä huolinut..

Äänestä
  • Heips!
    Mikäs tämän Pelastakaa Koirat ry:n osoite on?

    Äänestä

Osoite on: NETI.ee- Meelelahutus ja Hobit-Koduloomad-Kennelid.

Jos sinulla on sinulla on virolainen ystävä anna hänen tiedustella ja kysyä hinnoista, sillä valitettavasti koirakaupoissakin tunnetaan Suomi lisä.
Esim. kun itse kysyin kettuterrierinpentua hinta oli 5000 EEK:ta ja virolainen ystäväni kysyi samaa koiraa hinta oli 2500 EEK:ta.

Äänestä
  • Eesti kennelliit puh 3726715023www kennelliit.ee
    sieltä löytyy pentuvälitys.
    Sitten olis muutama kasvattaja:
    Julia Radik, E-mail [email protected], puh 3726413110
    Inga Siil, E-mail [email protected], puh 37265387272 tai 37256565609
    Viive Kuresoo, puh 3725203264

    Toivottavasti tiedoista on apua.

    Äänestä

  • Viron suomalainen kirjoitti:

    Eesti kennelliit puh 3726715023www kennelliit.ee
    sieltä löytyy pentuvälitys.
    Sitten olis muutama kasvattaja:
    Julia Radik, E-mail [email protected], puh 3726413110
    Inga Siil, E-mail [email protected], puh 37265387272 tai 37256565609
    Viive Kuresoo, puh 3725203264

    Toivottavasti tiedoista on apua.

    Aivan ihania tiibetinspanieleita kannattaa kysellä Fjordneck kennelistä Virosta:

    http://www.geocities.com/fjordneckkennel/

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

Tietääkö joku jotain nettiosoitetta johonkin viron kenneliin? Miksi virosta saa ostettua esim. villakoiran pentuja halvemmalla ku täältä suomesta. Virossa maksaa vain 400 euroa! miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu