Sonyn soitin ja MP3

Toimiiko noissa Sonyn MP3 soittimissa kansiorakenne eli esim. artistin mukaan olisi kansioita levyllä, ymmärtääkö soitin?
Mikä bitrate on suurin mahdollinen? Käykö VBR?

Tietysti meinaan noita Ford/Sony soittimia, joita saa ainakin Mondeoon ja C-Maxiin.
3278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvin toimii kansiorakenteet ja CDRW-levyt. Aivan kuten Sonyn DVD soittimissakin.
Muistaakseni max. bitrate on muistaakseni 256. En ole itse kokeillut isompia, kun ei se ääni siitä merkittävästi parane ainakaan ajossa kuunneltaessa.

Äänestä
  • Kiitokset vastauksesta.
    Vielä tuo VBR eli ymmärtääkö soitin sitäkin?
    Jos, niin on kyl aika hyvä soitin... :)

    Äänestä

  • BigMike kirjoitti:

    Kiitokset vastauksesta.
    Vielä tuo VBR eli ymmärtääkö soitin sitäkin?
    Jos, niin on kyl aika hyvä soitin... :)

    juu testattu on. Hyvin toimii 384 kB/s saakka.
    MP3 on kyllä ehdoton autossa.

    Soitin on kyllä tosi hyvä ainoastaan vahvistin liitäntä puuttuu sekä CD-boksin ohjaus.

    Mutta eipä tuota entistä subbaria ja/tai lisä vahvaria kauheasti kaipaa kun Sonyn vakio kaiuttimet MP3 soittimen kanssa on mainiot ja herkätkin. 2-tie erillis sarjat edessä ja takana ainakin C-MAXsissa. Ääntäkin riittää ja DSP on mainio lisä.

    Ei muuta kuin koekuuntelemaan jotain vastaavalla yhdistelmällä varustettua Fordia kauppassa. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


BigMike kirjoitti:

Toimiiko noissa Sonyn MP3 soittimissa kansiorakenne eli esim. artistin mukaan olisi kansioita levyllä, ymmärtääkö soitin?
Mikä bitrate on suurin mahdollinen? Käykö VBR?

Tietysti meinaan noita Ford/Sony soittimia, joita saa ainakin Mondeoon ja C-Maxiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu