Olen yrittänyt "Googlata" ja tiedustella kirjastostani teoksia, jotka käsittelevät Berliinin ilmasiltaa todellisen historian valossa. Olen käyttänyt myös hakua, operaatio Vittless, mutta tuloksetta. Onko kenelläkään vinkkiä mitä muita hakusanoja voisin käyttää tai antaa vinkkiä kirjasta joka käsittelee aihetta. Ainoa kirja jonka olen aiheesta lukenut on Leon Uriksen Harmagenon. Kiittäen jos löytyy suomalainen teos.
Berliinin ilmasilta
3
338
Vastaukset
- Berlin Airlift
Tämä löytyy Helsingin kaup. kirjastosta:
http://www.helmet.fi/search~S9*fin?/XBerlin Airlift&searchscope=9&m=&l=eng&b=&Da=&Db=&SORT=D/XBerlin Airlift&searchscope=9&m=&l=...- Idem
Siis tästä kirjasta kyse:
The Berlin airlift / Tusa, Ann
Staplehurst : Spellmount, 1998 - *epikuros*
Idem kirjoitti:
Siis tästä kirjasta kyse:
The Berlin airlift / Tusa, Ann
Staplehurst : Spellmount, 1998Vinkistä mutta valitettavasti enkunkielentaitoni ei riitä po. kirja lukemiseen. Kiittäen "Epikuros"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453333Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3622975Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,181992Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.811854Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251502
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413
