Olemme matkustamassa poikaystäväni kanssa Kuubaan (Guardalavaca) ensi talvena ja matkan kohokohtana tulee olemaan kihlautuminen. Löytyykö Kuubasta sormuksia ja jos niin millaisia ja mihin hintaan? Vai kannattaako sormukset ostaa jo Suomesta?
Kultaa Kuubasta?
2
684
Vastaukset
- Kolmesti ollut
Kaipa Kuubasta kultaa löytyy ja sormuksia, mutta on se nyt kyllä melko paljon vaivattomampaa tuoda ne sormukset Suomesta. Se voi muuten olla, että koko lomanne kuluu siinä sormusten etsimisessä, lomakassa hupenee samalla ja ihan varma ei voi olla, montako unssia, grammaa ja karaattia siinä rinkullassa on. Muuten Kuuba on kyllä hieno paikka.
- Johanna_R
Kyllä mielestäni ajatuksena sormusten vienti Suomesta Kuubaan on jotenkin vastenmielinen. Pitänee ottaa riski ja toivoa että sieltä sormukset löytyy ja ellei niin pitänee tehdä tuohesta sormukset ja ostaa oikeat sitten kotiin tultua Suomesta.:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1619240- 664864
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1494672Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene234042Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko353603Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423590Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383498- 483223
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422931- 492724