AVG-AntiVirus

Loppui toi Normanin vuoden ilmainen käyttö. Latasin ja asensin ton AVG:n. Onko kenellä kokemuksia/mielipiteitä em virustorjuntaohjelmasta?
1011034
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se nimittäin toimii vähintäänkin yhtähyvin kuin maksullisetkin ohjelmat! :) AVG on hyvä ja järkevä valinta! :)

Äänestä
  • Hyviä kokemuksia on myös minulla, F-Secure jumitti koneen jostain syystä jatkuvasti esim. käynnistäessä, joten on ollut aika juhlavaa tämä AVG-aika.. =)

    Ainoa ongelma minulla on ollut manuaalisessa päivittämisessä - ei tahdo saada yhteyttä sivustoon. On kuitenkin lopulta aina onnistunut. Ruuhkaako vain?

    Äänestä

  • kokemuksia kirjoitti:

    Hyviä kokemuksia on myös minulla, F-Secure jumitti koneen jostain syystä jatkuvasti esim. käynnistäessä, joten on ollut aika juhlavaa tämä AVG-aika.. =)

    Ainoa ongelma minulla on ollut manuaalisessa päivittämisessä - ei tahdo saada yhteyttä sivustoon. On kuitenkin lopulta aina onnistunut. Ruuhkaako vain?

    Jos sulla on ongelmia AVG:n päivityksien kanssa, niin ratkaisu/ohjeet löytyvät täältä:

    http://groups.msn.com/FileShareFinland

    (Ja klikkaa siellä vasemmalla olevasta valikosta Tietoturva kohtaa)

    Äänestä

  • FileShare kirjoitti:

    Jos sulla on ongelmia AVG:n päivityksien kanssa, niin ratkaisu/ohjeet löytyvät täältä:

    http://groups.msn.com/FileShareFinland

    (Ja klikkaa siellä vasemmalla olevasta valikosta Tietoturva kohtaa)

    Loistavaa, nyt onnistuu päivittäminen. Ihmetyttää kyllä, kun muistan tuon com-vaihtoehdon olleen updaten alasvetovalikossa heti asentamisen jälkeen, mutta kadonneen samantien. Hassua.

    Kiitos tuhannesti, täytyy tunnustaa, että olisin vain takonut ja takonut päivitystä, enkä olisi saanut aikaiseksi selvittää, onko kyseessä ehkä joku yleinenkin vika.. =)

    Äänestä

No no Norman!
Hyvä kun olet päässyt eroon Normannista, koska sitä ei voi edes laskea antavirus-ohjelmaksi!
Avg on ihan kelpo ilmais ohjelma, mutta suosittelisin että hakisit Norton 2004 trialin ja poistaisit ne kymmenkunta "pikku"-virusta mitä tuo vuoden Normanni on päästänyt läpi.

Äänestä

Silti herjaa samaa että automaattinen päivitys ei onnistu!!

Windows 2000 käytössä

Äänestä

Auttakaa oon ihan shokissa koska peli pyys mennä sivulle jossa todistan etten oo botti ja se oli tää avg virustorjunta juttu. Sit laitoin mun numeron ku piti ja nyt. EN TIIÄ TULEEKO MAKSAMAAN MULLE KU SIELLÄ YLHÄÄLLÄ LUKI JOTAIN MAKSUISTA SEB JÄLKEEN HYVIN PIENELÖÄ TEKSTILLÄ😭😭😭

Äänestä

vittu tuo saatanan avg paska pyörii kokoajan koneella estää kaiken mitä yritän tehdä janyt kun poisti niin toimii todella mainiosti.

Äänestä
  • Yli 16v vanha ketju aloituksesta, mutta poistin AVG:n jo monta vuotta sitten, kun se pyysi e-mailosoitetta ja siihen salasanaa, että voisi skannata postini läpi "turvallisuuden" nimissä viruksilta ikään kuin palvelun tarjoaja ei sitä jo tekisi. Pelkkä virus itsessään. Win defenderillä menty jo monta vuotta ilman vruksia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lilla kirjoitti:

Loppui toi Normanin vuoden ilmainen käyttö. Latasin ja asensin ton AVG:n. Onko kenellä kokemuksia/mielipiteitä em virustorjuntaohjelmasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu