Onko kellään kokemuksia nokian kosketusnäyttö puhelimista? Onko helppo käyttää? Ja miten se toimii? Siis kun laitat sen esim. laukkuun niin ettei se siellä ala soitteleen itsestään tai mene valikoita selailemaan? Onko siinä joku lukitussysteemi?
kosketusnäyttö
puhelinta harkitseva
161267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Siis tietääkö kukaan mitään hyvää nokian kosketusnäyttö puhelinta? pitäis olla alle 200€
No esim: Nokia 5230. Siinä on jopa ilmainen navigointi!
Ja siinä on siis lukitustipu näytölle sivussa, ettei soittele itsekseen taskunpohjapuheluita
Siinä ei taida olla wlanii
Joo. Siinä ei ole sitä wlan. Itse odotan Nokialta sitä N8. Se on huippupuhelin.
onko kellään tietoo paljon 5800 navigation maksaa?
onko tossa jetissä ilmainen navigointi, messenger, facebook,voiko siihen ladata ilmaiseksi jotain sovelluksii,miten musiikkia ladataan? ja jne
No ei todellakaan ole, jos Samsungin tunnen! siihen saa varmaan jostakin pelejä/ sovelluksia. Siinä kyllä pitäisi olla Google maps navigointi, mutta en tiedä onko se ilmainen.
Kuukauden pari oli käytössä kosketusnäyttöpuhelin ja vaihtoon meni. Ei ole käytännöllinen käyttää. Auringon paisteessa ei näe mitään näytöstä, pelkällä sormella huono käyttää muutenkin. Navigaattori käytössä akku kestää korkeintaan puolituntia, eli autolaturi pakollinen.. Eikä se ilmainen ole kun vaatii yhteyden kokoajan ja sekin maksaa.. Perinteinen näppäimillä paras.
Ominaisuuksia riittää, hesarin mukana tuli liite, jossa mainos, soita giganttiin, en löytänyt vielä mainosta
gigantin sivuilta:
http://www.gigantti.fi/catalog/puhelimet-ja-gps/fi_smartmobiles/comes-with-music
minkä hintanen on nokia x6 ilman comes witch music palveluu tai 16gb tai 8gb? vai kannattaako ostaa nokia c6?
Vaikka tossa ei oo wlanii voiko sillä olla netissä muuallakin ku kotona ja voiko sillä olla messengerissä tai ladata pelejä?
Kahto hintaseurannasta ja liikkeiden kotisivuilta, tulee muuten melkoinen hinta vertailu lista.
Ittel on toi nokia 5230 helppokäyttöinen ja ihan hyvä luuri 2gigan kortti tulee mukan ja navi löytyy ja 3g jos nettii käyttää itte oon käyttäny ja hyvin pelaa itte suosittelen kokeilemaan.
118€ elisa shopitissa
mistä te puhutte tyypit tajuu