Erikoinen aikomus tutullani

pitkänokka

Tuttini meinaa risteyttää lyhytkarvaista mäyräkoiraa whippetin kanssa. Haluaa itselleen sellaisen rotusekoituksen ja pistää loput myyntiin. Nuo whippet ja mäykky ovat molemmat terveitä, kilttejä, metsästysviettisiä ja rekisteröityjä, joten sanoi, ettei myy niitä millään parilla sataa, vaan vähintään 500 eurolla. Vaikuttaako mielestänne liian kalliilta laadukseen? Whippet on niistä uros ja iältään 7 vuotta, mäykky on narttu ja iältään 2 vuotta. Taidan itsekin ottaa siitä pentueesta yhden koiran, mutta saan kuulemma vaikka kaksi yhden hinnalla.

4

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konna2

      Mikäs tuossa yhdistelmässä on niin erikoista ,että pitää teettää pennut?
      Onhan 500€ aika paljon sekarotuisesta koirasta ,mutta se on aina ostajasta kiinni.

      • x

        Tyhmä ei ole se joka pyytää vaan se joka maksaa. Senttiäkään en itse maksaisi tuollaisen yhdistelmän pennusta.


    • .......

      itse olen juuri ostamassa pentua jonka isä on mäyräkoira, eli sekaroitusta hommaillaan:) nykyään pienillä koirilla on kova kysyntä jonka vuoksi hinnat ovat kovat. itse maksan tulevasta pennusta vähän koska pentu on "vahinkopentu" ja kasvattaja pyrkii tekemään vain terveitä rotukoiria. harmillista on että nykyään vain on ihmisiä jotka tehtailevat törkeästi pienillä koirilla juuri kovan kysynnän vuoksi! tämän vuoksi en itsekään haluaisi tarkoituksella pennutettua sekarotuista. mutta tuleva pentuni on ollut vahinko ja itse olen koirien abortteja vastaan joten...tietysti jos voi olla varma että pennutusta ei tapahdu enempää ja koirat ovat terveitä eikä sisäsiittoisuutta tapahdu...niin toisaalta....?

    • tuttupluttu

      Ai, että oikein " tuttu " - kirjoittaisit ihan vain rehellisesti, että sinä itse...
      miksi tuttujen koira-asiat sinua niin kinnostaisivat ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      71
      4116
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2361
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2204
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1741
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1612
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1512
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      80
      1487
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      1246
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1173
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1135
    Aihe