Terve, lähden ensi kertaa Thaimaahan ja Hua Hiniin. Olen kuullut, että sieltä saa edullisesti pukuja. Olis sellaisen tarve. Voisiko joku suositella jotain määrättyä liikettä?
Räätäliin
puvuton
6473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tälläisia kylttejä on kylän lähes jokaisen räätälinliikkeen ikkinassa Hua Hinissä.
Noopelisälli Martti Aktisaari mainosti jossain akkunassa, Kari Tapiota myytiin toisessa, samaa paskaa neth kaikki tekee, Suhnajulkimoilla. Paraan puvun saa ylittämällä rata ja menemällä suoraan ompelimoon.
Olin viime talvena Hua Hinissä ja sain mielestäni tosi hyvän puvun sieltä. Tekijänä oli HOLLYWOD-TAILOR siinä Hiltonia vastapäisellä kadulla. 3 viikon kuluttua menen uudestaan Hua Hiniin ja teetän heillä taas vaatteita. Parasta palvelua niistä monista räätäleistä, oita siellä on.
hyvän palvelun..... elikkä niin kaiku vastaa kuin sinne huutaa!!!!! mutta muista se tosi että halvalla et saa hyvää pätee Thaimaassakin ja huomattavan suuri vaara on tulla kuset... jos et ole hyvin huolellinen sovittaessa mitä ja mistä tehdään ja koska tehdään ja muista kukaan niistä ns. vaattureista jotka sinut mittoo ei ompele sinun tilausta ,he vain välittävät sen ja siitä saavat palkkionsaeli ovat ns. juoksupoikia ko. firmassa,jos toki esiintyvät suurina asiantuntijoina ja vievät sinua kuin pässiä narussa kun huomaavat sinun tilaushalusi.kannattaakin myös tutustua jo valmiisiinkin pukuihin esim. vanhan tavaratalon vaateosastoilla ja tehdä vertailuja ennenkuin innostuu. ja muista että suomen hinnat on nykyisellään hyvin kilpailukykyisiä niin puvuissa kuin muissakin vaatteissa ,ja etenkin ns. paremmissa vaatteissa.mutta jos ymmärrät kankaat ja osaat vaatia työnlaadun niin varmasti he hyvin palvelevat ja mukavan puvun saat kohtuuhintaan ja muista tarkistaa ja tarkistaaja vielä kerran tarkistaa ja sitten lopuksi tarkistaa huolellisesti ennenkuin hyväksyt työn.sillä räätälin nimellä ja sijainnilla.....makuasia .......ei paljon vaikuta lopputulokseen.....se on paras liike mistä itse haluat ostaa palvelun.
Kiitos vinkistä! Taidan käydä visiitillä mainitsemassi liikkessä.
sinne, niin et tarvitse pukuja. Toki tekevät myös shortseja.