moderm warfare 2

sain moderm warfare 2 tänään ja on tosi uskomattoman hyvä peli.
jos haluaa sen aika halvalla niin kannattaa hommata discshopista niin kuin itsekin tilasin sieltä.
siellä se maksaa 54,95.
ainakin yhtä hyvä kuin eka osa. suosittelen kaikille jotka tykkäsivät ekasta osasta ja niille jotka tykkäävät räiskinnästä ja kunnon grafiikasta.
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ostan puolenvuoden päästä 20 eurolla

Äänestä

verkkokauppa.com myy 45,40€.

yksinpeli ja special ops vaikuttavat hyviltä, moninpeliä kokeilin vasta kaksi kenttää ja kumpikaan ei yltänyt läheskään aiempien codien tasolle mutta toivottavasti joukossa olisi hyviäkin. muutenkin moninpelin olisi voinut liittymien yms. puolesta säilyttää nelosen kaltaisena. pistesysteemi on näköjään matkittu battlefieldistä, laitettu vain kymmenkertaisena.

en jaksa avata uutta keskustelua joten laitampa tähän sitten tälläisen. hieman kyllä liittyy avaukseen eli suomalaisten peliliikkeiden kuolema, se on varmaa ja niiden itseaiheuttamaa. verkkokauppa tulee pärjäämään koska voivat kiertää arvonlisäveron, mutta esim. eilen kävin tarjoamassa puolenkuunpelit liikkeeseen neljää peliä: resistance 1&2, prototype ja killzone2. näistä olisi hyvitetty 35€ yhteensä ja uusista peleistä pyytävät sikamaisesti 69,90€. kuitenkin jos myyn pelit suoraan kavereille tai kirppiksellä saan "helposti" 20€/kpl ja englannista voi tilata uusia tai käytettyjä pelejä paljon edullisemmin kuin suomesta. esim. heroes over europe tipahti tänään postiluukusta ja maksoi thehut.comissa alle 20€ ja on siis uusi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


finsman kirjoitti:

sain moderm warfare 2 tänään ja on tosi uskomattoman hyvä peli.
jos haluaa sen aika halvalla niin kannattaa hommata discshopista niin kuin itsekin tilasin sieltä.
siellä se maksaa 54,95.
ainakin yhtä hyvä kuin eka osa. suosittelen kaikille jotka tykkäsivät ekasta osasta ja niille jotka tykkäävät räiskinnästä ja kunnon grafiikasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu