Mieten Turusta pääsee Göteborgiin nopeimmin? Katsoin kartasta ja kamalan kaukana onkin Göteborg!!=((
Mukana on painava muuttolaatikko,eli lentäen ei ajateltu kuitenkaan mennä. JOS lähtee itse ajaen kuinka kauan kestää ajaa läpi Ruotsin Turusta Göteborgiin? Yö ainakin pitäisi olla varmaan perillä......
Turku-Göteborg
3
1237
Vastaukset 3
- kasijaysi
Otat iltalaivan Turusta Tukholmaan tai Naantalista Kapellskäriin. Tukholmasta Göteborgiin ajaa noin kuudessa tunnissa, ei kovin paha matka. Vaihtoehtoisesti junallakin pääsee.
- Göötis
Mukavaa että joku viitsi vastata! 6 tuntia on aika pitkä autossa oloaika,mutta sait kuulostamaan sen helpolta;)). Pistän mietintään.=)
- päätieverkko
Göötis kirjoitti:
Mukavaa että joku viitsi vastata! 6 tuntia on aika pitkä autossa oloaika,mutta sait kuulostamaan sen helpolta;)). Pistän mietintään.=)
Ruotsin päätieverkko on monin paikoin paremmassa kunnossa kuin Suomen. Eli ajaminen on nopeampaa, vähemmän väsyttävää ja turvallisempaa. Akilleenkantapää siellä on ollut Tukholman ympäristö, jota korjtaan vähitellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721186
- 721002
- 86820
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72747- 47738
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko79661Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su37617- 28605
IS Viikonloppu 25.-26.7.2026
Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin67601Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46589