Terve,
Kyseiseen hotelliin ollaan kavereiden kanssa menossa ensi Formuloita kattomaan ja
jos joku olisi ollu siellä voisi kertoa hieman hotellista?
Saako niitä taksi lippuja ostaa myös myöhään yöllä vai onko ne kiskat kiinni?
Myös biletys paikoista olisi kiva kuulla jos jollain on tietoa.
Onko siihen "menara"torniin vai mikä se nyt oli niin kovat jonot kuten twin towereihin?
Concorde hotelli.
3
318
Vastaukset
no empä oo Concordessa majjaillu mutta sijjaintihan on ihan hyvä. monorailin pysäkki ihan vieresä ja liikkenne sujjuu palijon paremmin ko Bintangilla. ja eikös siinä ole Hard Rock Cafe ihan samasa rakennuksesa? molen asunu Alpha Genesiksesä, Novotelissa ja Royale Bintangissa (minun suosikki) ja kyllä sielä aika hyvin tuntus hinta ja laatu vastaavan toisihhaan.
Texi Counterit on ylheensä semmosisa paikoisa, joista taksila lähethään (lentoasemat, rautatieasemat, turistinähtävyyet) ja auki sillon ko net paikatkin. joskus muinon ainaskin sai niitä lippuja ostaa myös respoista. en tiä miten nykysin mutta mie tarkistan asian. toishaalta ei siittä kannate elämää suurempaa kysymystä tehhä. jos counterin tyttö laskee hinnaksi 18.5MYR, niin ko suharin kans sovit, niin se pyöristää sen kahtheenkymphiin. ja aijaa sielä joku ihan mittari pääläkin.
sillon ko mie kävin sielä Menerassa ei ainaskhaan ollu isommin jonua. tuskin ylheensä on. sinne oli jonkunkympin (MYR) pääsymaksu hishiin. en sitten muista, oisko rappusia päässy ilimaseksi ;-)
biletys!!!
son näilä vuosila jo hurijaa menua, ko käypii Alorilla syömäsä ja sitten kävelee Bukit Bintangila kattelemasa josko sielolis joku katusoittajaryhymä essiintymäsä. kohta onki jo valamis köpöttelheen pethiin.
mutta mie menen Kuala Lumpurhiin tammikuun lopusa muutamaksi päiväksi ja jos panet mulle sähköposthiin (salmenpertti at suomi24 piste fi) terkkuja ja selevität vähin minkälaista biletystä ja minmmosela porukala ootta menosa, niin mie kyselen ja palathaan myöhemmin asihhaan.
terkkuja:
perapappa- Pona
Terve,
Nyt muistankin sut, olet tosiaan aiemminkin vastaillut! Laitan oikein mielelläni sulle sähköpostia tuleen ja hieman tarkemmin meistä ja suunnitelmista. Kiva kun joku oikeasti viittii nähdä hieman vaivaa ja sepostella tarinan poikasta!! Kirjoitellaan!!
- Xpa
Moikka,
Olen ollut kaksi kertaa kyseisessä hotellissa. Viimeksi viime vuonna. Olimme kahden lapsen kanssa. Hotelli on perus siisti, uima-allas ei ole kummoinen. Aamupala ihan hyvä. Sijainti todella hyvä monorail asema vieressä. Torneille kävely matka.
Voisin mennä sinne kolmannenkin kerran sijainnin takia. Hintakin kohdilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834493Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu263284Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt402920- 172772
Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172737Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432597Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132295MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142095Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737