mistä edullinen lastu bensamoottoriin...?

vw 1.8T

onko kellään kokemusta keltä tai mistä saisi "edullisia" lastuja...?

10

844

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turpogolffi

      lastuja saa höyläämöstä ilmaiseksi ja kaupasta voi ostaa edullisia perunalastuja.mikä on edullinen? itseäni kiinnosti eniten lastuttamisessa mitä sillä lastulla saa,ei hinta.joten päädyin Sporttiauton myymään/asentamaan ohjelmaan.

      • Zoui

        ja jos autosi on viritetty tai siihen ei löydy valmista ohjelmaa niin siihen pystytään tekemään se "mittatilauksena". Itse suosittelen Harista


      • ja jää!!
        Zoui kirjoitti:

        ja jos autosi on viritetty tai siihen ei löydy valmista ohjelmaa niin siihen pystytään tekemään se "mittatilauksena". Itse suosittelen Harista

        Karalan tuntee kaikki asiaan perehtyneet audi tt 1.8t(180hp) nyt 260hp 400nm
        http://www.turbotec.com/index.php


    • Silmälasi hieroja

      ja bacikilla teet ohjeman,ja sen jälkeen liität mikrofonin pakoputkeen ja kaikkarit auton alle tietysti bossin 1500wattinen subbari vaffistin ja pakoliset ledivalot ,käytä coomodoren usbi liitäntää ja liitä se c-kasettisoittimeesi siis se usbikasetti.Muista ajaa volgarin kone sisään ettei poksahda raidetanko.Tuningii Tuningii nääääääääääs.

    • Masa9587

      Bensa autoihinki saa nykyään turbollisiin tehoboxeja katsokaa tuolta Tuningboxi www.vmautojakone.fi sieltä hain edulliset renkaat, ja ilmastoinin huollon 60e autooni luetiin samalla vika koodit 20e niitä oli kertynyt paljon muistiin.

    • volvo s40
    • A4 1.8 20vt

      Kaksi autoa motestilla käyttäneenä suosittelen myös.

      Hukkaporttivikaisesta S40 2.0Tstä sai irti 195hp/300nm 0.6bar ahdoilla ja 1.8T A4sesta otettiin sitten 200hp/320nm. Piti rajoittaa vääntöä kytkimen takia.

      Ammattitaitoa on ja palvelu on erinomaista. Volvon kanssa joutui taistelemaan pitkään kun ahdot ei noussut. Yritti kaikkensa mutta ei rautavikaisena pystynytkään ahtamaan enemmän ja silti tehot on samoissa kun karalan lastulla 1bar paineilla. Kulku vielä tarkastettiin jälkikäteen vertaamalla suoritusarvoja vastaavalla autolla.

    • volvo s40

      itelläni on ahdot 1.3 bar :)

    • A4 1.8 20vt

      Paljonko sai irti? Tuo varmaan T4?

    • volvo s40

      joo on t4 :) 231 hv :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      406
      8922
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      178
      3383
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      19
      1850
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      77
      1166
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1078
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1065
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1021
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      1005
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      983
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      930
    Aihe