Bandemia, Lahtelainen, sika influenssa...
Taidettu käydä koulut "virtuaalisesti", kiertokoulu vain ja sekin väärinpäin ;))
Taidettu käydä koulut "virtuaalisesti", kiertokoulu vain ja sekin väärinpäin ;))
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
*Ranska ykkösenä ja hyvänä kakkosena Saksa. Molemmat kielet ovat minun korvilleni kauniita kieliä.*
Hänen tautinsa on diagnisoitu :)))))))))))
Esiintyy terveydenhoidin ammattilaisena eikä osaa diagnoosi-sanaa edes kirjoittaa :)))))))))
Sama diagnisointi esiintyy useasti tosa pitkäsä ketjusa.
It was only a elementary school. It's very baffled thing.
sinä sen oikein päin?
Eikö ole muuten noloa että sinä korkeasti koulutettuna ja kaiken oikein kirjoittavana vaikutat kuitenkin helkkarin paljon tyhmemmältä kuin virtuaalikiertokoulun väärinpäin käynyt.
Älä ihmeessä anna minun vaikuttaa noin paljon elämääsi, älä minun tyhmyydelläni ja koulutuksen puutteella rasita itseäsi, ole onnellinen että olet kouluja käynyt, älykkääksi sekään ei sinua kykene tekemään, mutta ethän sinä sitä itse huomaa.
Tunnetko sinä itsesi huonoksi vai mikä sinut saa takertumaan kirjoitusvirheisiin?
ole jo hyvien tapojen vastaista ilkkua sairudella, mihinkä ihmisiä Suomessakin on kuollut, mutta ethän sinä välitä, toivon vaan ettet itse sairastu sikainfluenssaan. Naurattaakos linkin aihe sinua?, mua ei todellakaan naurata. Ja joku tarvitseva ihminen olis saannut minun rokotteeni, jos olisin kuulunut surullisen kuuluisaan 60 ihmisen etuoikeutettuun.
http://yle.fi/uutiset/2009/sikainfluenssa.html
esim. jostakin laivahaveristakin hengissä selvinneet kertovat tuntevansa pahaa omaatuntoa siitä, että itse selvisivät ja monen muun täytyi kuolla hukkumalla.
ole oikeutettua ei nuoren ei vanhan ja jos sen pystyy estämään jollakin tavalla hyvä niin. Me ihmiset taistelemme suurinosa elämästä, mutta ei se ole oikeen, jos teemme sen toisen/ten ihmisten elämän kustannuksella.
olisi pitänyt suunnitella jo alunperin paremmin, kun tiedettiin sikainfluenssan olevan tulossa. Toivotaan nyt kuitenkin niin, että ne kuusikymmentä joiden rokotus siirtyi tuonnemmaksi eivät sairastu nyt tällä ajalla ennen rokotusta ja minä kyllä luovutan oman ampullini jonkun toisen hyväksi, koska olen aiemmin niin päättänyt.
opetettu että epäoikeudemukaisuutta, ei pidä hyväksy ja sallia, eikä sietää. Ja minä jätän rotuksen väliin, kun joskus minun aikani tulee, jos yhdenkin ihmisen hengen ja terveyden saan pelastettua. Muut tehköön mitä lystää ottaako rokotuksen, jokainen tehköön asian suhteen, mitä parhaimaksi näkee, minä teen oman päätökseni.
Johan yksi riskiryhmään kuulunut lahtelaisnuori kuoli saatuaan rokotteen liian myöhään !
komppania on taas uman kimpussa,muutamaa lukuunottamatta,eivät osaa edes sivistyneeesti keskustella,,,,
minä en tiennyt että Uma on avauksen tekijä, pitäisikö nyt pyytää häneltä anteeksi kun olin hänen kimpussaan vain siksi etten tiennyt?
näköjään sinäkään. Eikä osaa umalehtinen sivistyneesti olla tonkimatta toisten asioita, mikä pahinta niin saman postin saa ryhmälähetyksenä. Hei ketä kiinostaa, paitsi lehtiskää itseenä.
Missä nyt ollaan jonkun kimpussa?
tiedät varsin hyvin mitä tarkoitan tai sitten sinulla on tosi huono muisti vai onko jo alkavaa dementiaa???
ketjussa varmaankin, tosin voin ihan vilpittömästi sanoa että minä en tiennyt hänen kirjoittelevan tässä, onneksi puskis minua valisti, hän on varmasti korkeasti koulutettu puskis kun tiesi tuonkin asian, ei tälläinen kiertokoulun nurinperin käynyt osannut lukea oikein nikkejä.
arvausleikkejä, mutta eivätkö nämä ole aivan liian vaativia tehtäviä kierto koululaisille?
No en osannut minäkään arvata kun en nähnyt nickiään, tietysti meediotaidot puuttuvat meikäläiseltä yhä joten ehkä se hyväksytään lieventäväksi asianhaaraksi?
Mistä sinä voit tietää mitä minä tiedän tai en tiedä?
Miten se muistiini liittyy etten näe mainitsemasi tyypin nickiä tässä keskustelussa?
Sinulla se deme on päällä.
Mä kyllä tiesin heti, kun toi mun kristallipallo nun ei petä...
Alkaa epäilyttämään että mikäs kaveri sinä olet, ensin ne suklaat syötit muille ja nyt et kertonut kuka alotuksen oli tehnyt.Voi voi voi voi!
No kun mä olin paffin palalla laskemassa ylämäkeä, ni ei se niin nopsaan käynny, äläkä heti ala kuule syyttelee..... nii ja ite muksit sen toisen suklaanhimossasi mustelmille, pakkohan mun oli vähän sille suklaata antaa lohtuna.
Voi halvattu, mulla meni nyt näkkileivänmuru henkitorveen!!!
KÖHHHH KÖHHHHHH!!!
No mitä siinä nyt niin hauskaa oli olevinaan, nuo peffamäet kuule kuuluu talven iloihin... ;)))
Sitä suuntaa vaan mietin, oot sinä aika fakiiri kun laskettelet ylämäkeä!
mietin minäkin, mutta ilmeisesti Sikra ottaa oikein kovan vauhdin ensin ja sitten antaa vaan mennä sitä ylämäkeä :)
Suunnasta väliä, kunhan miellyttää hyvää ystävää...vai oisikohan tuo suuntajuttu kuitenkin sukuvika, no ei ainakaan isänpuolelta...........
Niin no jos Sikralla on käytössä rullalautaramppi, siinähän vois ottaa vauhdin ensin alamäkeen ja sitten lasketella ylämäkeen.
Huomaatko, Sikran mäenlasku synnytti suoranaisen aivomyrskyn!!
Eeeeeiiiii siinä mitän kovaa vauhtia tarvi ottaa...pistää vaan paffin peffanalle ja laskee ylämäkeen, niin helppoa se on ;)))
kokeilla, olen huomenna menossa käymään Turussa, siellä varmasti on sellaisia ylämäkiä joita voi laskea paffi peffan alla :)))))))))))))))))))
on saada sikainfluenssa ja siihen kuolla?
Vidu, oot karsee!
Siellähän taitaa loistaa taas oikea tarkkiksen (apukoulun) ylioppilas... ;))))