Nokialla EI kovin hyvin mene,KOSKA...

8258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

johtuu ilmeisesti vanhanaikaisesta teknologiasta ja ruman kömpelöistä malleista.

Äänestä

Nokialle takkiin myös wlan-kännyköissä
Nokian asema on heikentynyt myös wlan-kännyköissä. In-Statin mukaan Nokian hallussa oli vielä viime vuoden keväällä yli 50 prosenttia markkinoista. Vuoden aikana osuus kutistui yli 10 prosenttiyksikköä.
Osuuksia Nokia on menettänyt erityisesti Applen Iphonelle ja Rimin Blackberryille. Tämän vuoden ensimmäisellä puoliskolla markkinoille tuotiin kaikkiaan 121 puhelinmallia, joista löytyy myös wlan-yhteys.

Äänestä

nokia jämähti paikalleen,kuin kumisaapas savivelliin.

Äänestä

Ohjelmoijana pistäisin kuitenkin pennoseni Symbianin puolelle, koska laitekanta on siinä edelleen älypuhelinten suurin, yli 40%.

Symbianin suhteellinen osuus älypuhelimissa luultavasti hiljalleen laskee lähivuosina, mutta aika hitaasti se maailmalla jo oleva laitemassa poistuu, joten mobiiliohjelmoijalle Symbian S60-alusta tulee jatkossakin olemaan kestosuosikki. Varsinkin koska lopullinen Qt 4.6 tulee ennen joulua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apple WINNER...!. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/digi/2009111110579400_du.shtml
=/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu