Rappiokulttuuri

4+666

Taide ja Suomi.

Hävettääkö näitä Ismo Alankoja, Kari Väänäsiä, Kaurismäkiä, Aleksi Bärdyjä jne. koskaan se, että toimivat kulttuurielämässä törkeämmin kuin keskustalaiset poliitikot?
Milloin “media” kiinnostuu kulttuuritarjontamme erinomaisesta paskuudesta, toistosta, tyhjyydestä ja mitäänsanomattomuudesta?
Milloin kulttuurielämä kiinnostuu ilmastonmuutoksesta, köyhyydestä, kurjuudesta, henkisestä rappiosta ja ynnä muusta? Tai mediasta, korruptiosta?
Jos ja kun olette huomanneet, ennen vaaleja kosiskellaan “taiteilijoita” hiljaisiksi ostamalla heitä esm. keikoille. Hyvä esimerkki oli Antti Kaikkosen taannoinen eduskuntavaalien aikaan navetassa järjestetty Drag Show, jossa siis Antti Kaikkonen laittoi yhteiskunnan rahoja homojen taskuun. Ja mikä tärkeintä: televisiossa.
Mikä siinä muutenkin on, että homot ja lesbot ovat vallanneet teatterit? Siis tekijöinä?
Kun näkisitte ensi-iltabileet! Oksennus on kuvaava sana sille rappiolle ja asenteelle!
… ai niin joo. Se on se bisnes. Sori, en muistanut.
Kenellä on varaa ja aikaa kulttuuriin?
Kenellä on tarkoitus päteä societéssä ja kokoontua kok. ja viinin voimalla jonkun “viihdenäytännön” ääreen?
Ajat ovat kuin hetki ennen Venäjän vallankumousta.
Loppurahastukset ovat käsillä, mutta nämä “taiteilija”typerykset luulee rahalla vielä jotain saavansa… ai niin, huumeet. Niitä on vaikea varastaa…
Teatterit eivät nykyisin edes palkkaa alalle koulutettuja! Niille joutuisi maksamaan oikeata palkkaa… Ne ottavat kyllä opiskeluaikana ilmaiseksi “harjoittelemaan”, mutta sitten kun olet valmis niin… ups. Meillä onkin öö…tota semmoinen tilanne että siihen palkattiin tuo Jahvanaisen Jorma (nimi muut.huom!) kun se on teatterin johtajan poika ja homo. Ja tarvis duunii kun tulee takas suomeen Balilta Sedun mökiltä. Koulutus? Lukio, keskeytetty.
Joo ja Tevo Luuman tekee valot, ihQ!

Että terveisiä perseeseen taidemaailma.

Ps. Ismo, panitko poikasi pelaamaan jääkiekkoa, jotta jatkuvat epäilyt huumeiden käytöstäsi hautautuisivat kaukalon laidalle? Mitäs luulet, tuleeks siitä Jere Karalahti vai Timo Jutila? Vai vaihtuuko maila skebaan ja maissariin?

Terveisin Tarpeeksi on tarpeeksi.

0

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan aussikulta, missä?

        Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
        Kotimaiset julkkisjuorut
        430
        2599
      2. Haluaisin sun kanssa yhteisen

        Elämän. Haluun sut.
        Ikävä
        57
        1766
      3. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

        Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        188
        1752
      4. Pikkunaiselle terkkuja

        Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
        Ikävä
        302
        1337
      5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

        2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
        Maailman menoa
        150
        1138
      6. Voisiko olla jopa niin

        Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
        Ikävä
        70
        1049
      7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

        Elämääsi miten pian
        Ikävä
        87
        1010
      8. Varkaita kuhmossa

        Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.
        Kuhmo
        33
        993
      9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

        Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
        Suomalaiset julkkikset
        12
        967
      10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

        Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
        Suomalaiset julkkikset
        9
        929
      Aihe