DVD R+

Voiko DVD R -levylle polttaa esim. nerolla kaksi eri leffaa...
Askarruttaa että suvaitseeko ärrä levyt vain ns. yhden polttokerran vaikka tilaa olisi toisellekkin pätkälle tms???
-EN tarkoita jo kirjoitetun datan päälle vetämistä!
3241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kerran. Ja eipä taida tilaa riittää 2 leffalle. Tietysti voit poltta 2 eri juttua jos teet sen YHDELLÄ kerralla.

Äänestä

ainakin dvd-author on sellainen ,mutten ole varma,saako silläkään dvd-muotoisia tiedostoja peräkkäin. itse kokeilin kyseistä ohjelmaa , kun laitoin pari kolme video-cd leffaa samalle dvd:lle. Siihen kävi hienosti

Äänestä

Eipä ole tuota tullut kokeiltua kun tilanne on ollut aina päinvastainen että joudun ohjelmallisesti pilkkomaan leffan kahteen osaan ja luonnollisesti polttamaan kahdelle levylle.

Nytkin piti sitten tuota koittaa mutta eipä tietenkään ollut ensimmäistäkään tyhjää levyä viikonlopun tehtailun jäljiltä.

Olisin kyllä sitä mieltä että Nerolla tuo onnistuu aivan samoin kun CD-R levyllekkin,ainakin siellä on valintanappi tuota varten.

Joten jos sinulla on levyjä niin ei siitä konkurssiin mene vaikka kokeiletkin.
Jätät vain sen levyn auki eli tarkoittaa ettet anna ohjelman sulkea sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Typäre kirjoitti:

Voiko DVD R -levylle polttaa esim. nerolla kaksi eri leffaa...
Askarruttaa että suvaitseeko ärrä levyt vain ns. yhden polttokerran vaikka tilaa olisi toisellekkin pätkälle tms???
-EN tarkoita jo kirjoitetun datan päälle vetämistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu