Ruotsalaisille purkkaa

zaza

Suomalainen oli hotellissa aamiaisella, kun samaan pöytään istui ruotsalainen purkkaa jauhaen.
Ruotsalainen kysyi:"Syöttekö te suomalaiset paahtoleivän kokonaan?" "Tietenkin syödään", sanoi suomalainen. "Me ruotsalaiset syödään vain keskusta leivästä ja tehdään reunoista teille suomalaisille croisantteja."
"Syöttekö te suomalaiset marmeladia?", kysyi ruotsalainen edelleen purkkaa jauhaen. "Totta kai syödään", vastasi suomalainen. "Me Ruotsissa syödään vain tuoreita hedelmiä ja tehdään kuorista teille suomalaisille marmeladia", vittuili ruotsalainen.
"Harrastattekos te ruotsalaiset seksiä?" kysyi suomalainen. "Tietysti", sanoi ruotsalainen.
"Niin mekin", vastasi suomalainen. "Me Suomessa kerätään käytetyt kondomit ja tehdään niistä teille ruotsalaisille purkkaa!"

3

1429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AKU ANKKA

      AIKA NEROKAS MAHTAVA HYVÄ KYL VÄHÄ NAURAHTI KU TON KUULI

    • MuMMeLi

      toi oli hyvä!!! :DDD

      • *Bilettäjä*

        ... yhdyn edellisiin puhujiin... =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3525
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      201
      2267
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2110
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1852
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1659
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1108
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      890
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      872
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      792
    Aihe