onko sinulla omaa elämää? Juttusi ovat kriittisiä ja näytät keskittyvän raha-asioihin, voisi jopa luulla että olet kateellinen tai vahingoniloinen. Kateus on voima josta kateuden kohde ei yleensä tiedä mitään, siis ei hyödy tai häviä. Kaikki kateuden teho jää kateellisen ihmisen mieleen ja on siis negatiivinen voima.
Vahingonilosta saa hyviä väristyksiä kun näkee toisen kärsivän. Se on vain niin, se kuuluu ihmisen pään toimintaan. Kun menee hiton huonosti niin olo paranee kummasti kun näkee jonkun kusipään epäonnistuvan.
Jutuissasi on niin paljon yksityiskohtia että selvästi käytät juttujesi valmisteluun aikaasi moninkertaisesti siihen verattuna mitä peeseen näppäinten tökkiminen vie. Siis kerro, oletko maailman pelastaja, ärsyttävä kommetoija vai kaikkitietävä nettiapostoli.
Kerro meille, Ada,
5
245
Vastaukset 5
- Ns. normaali
Ada Flinkkiä äärimmäisen omituiseksi ihmiseksi.
Oletko sä, Ada, normaalissa elämässäsi yhtä omituinen kuin miltä täällä foorumilla vaikutat? Olethan samaa mieltä, että sä et täällä käyttäydy normaalin ihmisen tapaan?- OK
Taitaa olla vasikka KRP
Luulen että liippaa läheltä kuten minulta.
On huoli miten auttaa.
Näin minä koen näin avoimen avauksen.- taas pökäleiltä
Mitä höpinää tämäkin nyt on? Mistä päättelet, että kukaan olisi kateellinen sellaiselle henkilölle joka tyhmänä on työnsi rahansa ponziin ja on nyt hankkimassa rikosrekisteriä? Ei sellaista kukaan sellaista rupea kadehtimaan. Vähän realismia lisää näihin teorioihin siis. Ymmärrän, että keljuttaa kun joku jaksaa teidän uusimpia selityksiä kritisoida, mutta ei nyt ihan ufo-selityksiin kannata mennä (vaikka ufo-palstoilla kampanjoittekin asianne puolesta, kertoo teistä jo jotakin).
- AdaFlink
... omaa elämää. En mä valmistele juttujani mitenkään. Noin 10 vuoden aikana on tullut tietynlainen tuntuma noihin uunotuksiin, joten ei tartte paljon miettiä, kun vastailee. Samaa kaavaa noi kaikki kusetukset käyttää.
Sen tiedän, että olen rehellinen, lahjomaton ja niitä harvoja, jotka kehtaa kirjoittaa silleen, että henkilöllisyys on jokaisen saatavilla. Sanon suoraan asioita. En viitti niitä kaunistella, koska suoraan puhuminen on paras tapa tuoda asia esille. Ton suorasanaisuuden ja pyramidipelien tietämyksen tavallisille ihmisille tajuttavaan muotoon kirjoittamisen takia mua pyramidimaakarit kait eniten inhookin. Mähän olisin pirun "hyvä jätkä" kusettajien mielestä, jos mä puhuisin niitten haluamalla tavalla. En vaan sitä tee, koska en voi sietää niitä, jotka uunottavat heikompiaan.
Ja mitaan ette voi...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91024Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56935
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.43769Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev160727Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711- 64687
- 70586
- 40575
- 95561
- 52531
- 60524
- 22516
- 35497
- 26490
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408