käpä aina mainostanu että sami on sen luottoihminen. nyt sami lohduttaa että käpä sai matkan ja koskemattomuuden 2 viikoksi vaikkei siitä tuliskaan päällikköä. keskustelu alkoi kun sami sanoi päällikkyyden joutavan jollekin muulle vaikka käpsylle.
tästä käpä suuttuu ettei voi verrata matkaa ja päällikkyyttä ja äänestää samia kun finaali lähestyy!
käpää ei sit vissiin saa arvostella. eikä hänen matkastaan muistuttaa finaalin lähellä.
nyt se käpä mököttää esan kainalossa, esa ei ainakaan hänelle sanoisi mitään vahingossakaan.
tästä käpä suuttuu ettei voi verrata matkaa ja päällikkyyttä ja äänestää samia kun finaali lähestyy!
käpää ei sit vissiin saa arvostella. eikä hänen matkastaan muistuttaa finaalin lähellä.
nyt se käpä mököttää esan kainalossa, esa ei ainakaan hänelle sanoisi mitään vahingossakaan.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja "pidetään perhe koossa" -Dana ei puukottanut ketään?
alusta asti ja se tiedetään sen luonne. mutta käpästä paljastui vasta nyt loppusuoralla monta piirrettä.
ei kestä arvostelua käpä ja hylkää heti kun kaveri eri mieltä.
ajatella miten samilla on kestämistä ollut kun koko ajan talossa silmätikkuna ja arvostellaan tekoja. käpä ois jo häipynyt jos sille joku viitis sanoa jotain.
Niin, kun samihan on luottamuksen ansainnut: lässytti käpälle ja heti ensin pani justiinaa, juorusi siitä heti (oikein odotti että pääsee kertomaan kaikille!vappu ei kysynyt asiasta mitään, ja jo oli idiootti kertomassa), valehtelee olleensa kovakin pukki, ja kesti minuutin, heti kun kätlin lähti, alkoi kinuamaan sitä vitun serafiinaa, vai mikä se nobody nyt oli, ja sitten taas "mä niin tarviin sua"???
Sitten se itte vielä loukkaantu, kun käpä halus olla vaan kaveri: kuka tollasta ruppakullia haluaa, paitsi joku epätoivonen suomenruotsalainen ja känninen käki? Ei kukaan. Oikeesti.
Sami on niin oksettava ja kuvottava ällötys, että se ansaitsee kaiken selkään puukotuksen, mitä voi saada, se itse harrastaa sitä ihan koko ajan. Toi ei ole edes hyvää pelaamista enää, se on niin kaksnaamainen ja teennäinen ky**änaama, että on häpeäksi kaikille. Sami on huonoa viihettä, samoin se Toni, mutta Sami ylittää kyllä senkin: ja se on jo saavutus! Koska ei se Tonikaan mikään prinssi ole. Täytyy myöntää että todella typeriä ne panonaiset siellä, että tollasille antaa (ja heti?! Kuvaa kyllä noitten sankareitten naisten tasoa hyvin... Kuka tahansa pitääkin kelvata, jos tollasten kanssa haluaa olla...), mutta onneksi ne lähti jo. Sami ja Toni vois olla seuraavina vuorossa. Sami ensin!!!
100 % samaa mieltä !
sami ei kyllä ole tollanen ellei inhokkia hakemalla hae ja keksi syitä.
tottakai sanoi vapulle mitä taphtui koska on rehellinen ja tiesi vapun painostavan lopulta kun yleisökin nauroi taustalla.
sami ei ole kehuskellut itsellään tai teoillaa.
samista pidetään talossa eli on oikeastikin kiva. ruudun takaa katsottuna todellisuus hämärtyy.
toni on samin peesissä edennyt eikä ole ollut slummin vaativissa tehtävissä kuten sami. sami saanut myös niin paljon kakkaa niskaan että ansaitsee paljon enemmän jatkoa kuin toni. lisäksi kiva nähdä vielä aso ja sami kahden haikeina..
se on talon tehokkain selkäänpuukottaja.
Puhuu toista ja tekee toista joka kerta.
no 22v on vielä niin lapsellinen. käpän tulot niin isot että voi ostaa itekin.
käpä ollut aina keskipiste eikä ymmärrä jos ei saa kaikkea.
käpä vois ottaa asioita huumorilla niin pisteet mun silmis nousis.
Täällä Käpää ei pelasta mikään, sillä nyt riittää neidin oikuttelu. Pihalle heti kauppaan minne se kuuluukin vai missä se oli duunissa.
JOKAISEN YKSI TOISENSA JÄLKEEN ;)
IHAN ERI PLANEETALA KU NOI KÄYTÖSTAVATTOMAN METSÄN ASUKIT, TONI JA DANAKIN NIIN TÖRKEITÄ ETTÄ EN MOISIIN OLE KOSKAAN TÖRMÄNNYT. TONI LÄHTEE SEURAAVAKA JA SIT TOI ALKOHOLI ONGELMAINEN.
vaan voittanu jo koko roskan kateellinen finninaama ;)
voihan olla että muiden kannattajat tajuaa keskittyä äänestämään Kätlinille miinusta neljällä asukkaalla on yhteensä enemmän kannattajia kuin Kätlinillä
Miinusta tulee täältä ainakin Käpälle ja luulen että ei lähde, mutta ei sitä koskaan tiedä.
Mutta luulen, että Toni tippuisi. Miksi Johan joutui heti häätöön afrikasta palattuaan, mutta tämä yks lellipentu ei. Onneksi on nyt äänestyksessä.
plussa kätlinille
muiden kannattajat liittyy miinustamaan Kätliniä niin mitenhän käy?