Moi!
Haluaisin tietää että mitä seurauksia on jos jää kiinni lunttilapusta...? Mä oon niin paska et mun on pakko luntata varsinkin kielissä...Onko jollakin kokemuksia kiinnijäämisestä vai olenko ainut joka lunttaa kokeissa?
Haluaisin tietää että mitä seurauksia on jos jää kiinni lunttilapusta...? Mä oon niin paska et mun on pakko luntata varsinkin kielissä...Onko jollakin kokemuksia kiinnijäämisestä vai olenko ainut joka lunttaa kokeissa?
Vastaukset 13
Vanhimmat
EKKAI SÄ HULLU VAAN LUNTTAA YO-KOKEESSA????
älä nyt idari ainakaa mitää lappui ota sinne mukaan,ennemminki kirjottele vaik reites täyteen tekstii ja lueskele niit sit veskis tai sit yks idea minkä luin oli,että kaiverrat tekstiä suklaalevyn kääntöpuolelle,jos maikat epäilee jotain ni ainaki voit syödä sen lunttis =D
Miten vitussa näet lukee veskissä reisiäs ku siel ei nää ees pyttyä!!?? meillä ei ainakaan nää mitn tai sit oon sokee...vaikka ei oo ees silmälaseja mut kai ne sit pitää hankkia...mut senpä vaan vielä sanon et jos lunttaatte niin oottepa aika luuserluuserluusereita!!!! vaikka kukaan muu ei tietäis lunttauksesta niin ite sen tietää ja mua hävettäs itteeni itteni!! ja vähänkö nolo jos viskattas kesken kirjotusten pihalle ja kaikki näkis sen!!! noloooooo!!!
jos jäät kiikkiin ni sun kaikki suorituksen hylätään,vaikka olisit jo syksyl kiskassu äikäst L:llän ni se hylätään ja joudut alottamaan kaiken alusta :)
itse en lunttaisi yo-kokeessa missään nimessä. Olen käsittänyt että kaikki kokeet hylätään jos jää kiinni.Sinuna miettisin 2 kertaa.Voihan niitä kokeita uusia jos ei mee läpi.
Ottakaa se kirja käteen tai MENKÄÄ AMIKSEEN!!!! Sielä te saatte löysäillä niin paljo ku huvittaa! Lukioon ei oo mitää asiaa!
Ainaki yo-kokeissa kaikki kevään yo-kokeet hylätään ja sinne meni rahat ja yks suorituskerta!
Sut erotetaan koulusta se on saletti,joten jätä tekemättä!
kaikki on tässä käsittänyt, että puhut yo, mutta taidat puhua siis kurssikokeista?
No kurssikokeessa jos lunttaa, niin se on tietenkin nelonen ja lunttaajanmaine.
Yo:ssa jos lunttaa, niin ei todellakaan eroteta koulusta (lukiolaista voi lukea ihan itte, mistä erotetaan, ja se ei ole yo:ssa lunttaus), mutta siis kaikki aikaisemmat kirjotuskerran suoritukset hylätään, esim. nyt kaikki keväältä (syksyltä ei hylättäisi).
ja pelkästä lunttauksesta epäily riittää..
JOS YO:ssa jää kiinni luntista, niin suorituksen hylkäämisen lisäksi et saa osallistua kirjotuksiin kahtena/kolmena(?)seuraavana kertana.
Niin, ja sekin katsotaan luntiksi, jos olet opetellut vaikka englannin yo:hon jonkun aineen ulkoa ja se sattuisi sopimaan jonkun otsikon alle, ja jos tämä etukäteen opettelu voidaan todistaa-->lunttaus.
...todistaa että joku on opetellu aineen ulkoa ;)
sä lennät ulos lukiosta!
Joo, olen opettaja. Paha juttu, pitääkin kertoa muille opettajille tästä sun tapauksesta. Opettajat kiertelevät sitten enemmän!
Joten voit heittää lunttilappusi menemään.
Heh, en edes ole opettaja.