Vähän kevennystä välillä. Uskoisin, että WinCapitasta tehdään vielä joskus elokuva tai minisarja, sen verran mielenkiintoinen koko farssi on. Joku parin tunnin elokuva saattaisi olla liian lyhyt, mutta esim. kahdeksan jakson mittainen (tunti per sarja) minisarja saattaisi olla sopiva. Pistäkääs ehdotuksia esim. pääosan esittäjistä tai mistä vain ko. aiheeseen liittyvästä, minusta Kulta-Hannua voisi esittää Jope Ruonansuu. Pistäkääs juttua niin vatustajat kuin capitaalitkin.
WinCapitasta minisarja?
5
200
Vastaukset
- olisi saatavissa
Matti Pellonpää olisi ollut ilmetty Risto ja Timoksi tietenkin Leena Uotila, on sen verran samaa näköä. Columboksi kävisi Hessu, kaveri söhlää ja kompastelee siinä mitassa selityksiinsä. Pekko Aikamiespojasta tulee mieleen Liekkimies.
- kylläkin
Hannua voisi näytellä Steven Seagull (7 miestä piti olla Hannua "rundiin" viemässä), Ripaa voisi näytellä Cuck Norris ja Timoa Arnold Scharzenegger ja muropalstan muroja nuoret somalipoikaset.
- eventt
kylläkin kirjoitti:
Hannua voisi näytellä Steven Seagull (7 miestä piti olla Hannua "rundiin" viemässä), Ripaa voisi näytellä Cuck Norris ja Timoa Arnold Scharzenegger ja muropalstan muroja nuoret somalipoikaset.
Eieiei... Hannuksi ehdottomasti Frederik. Ontot silmät ovat yhtä lähellä toisiaan ja molemmat
äärettömän fiksuja neroja. Jos Frederikiltä vetäsee fledan pois, ei niitä edes se vinkuva äiti erota. - Mika Waltava
eventt kirjoitti:
Eieiei... Hannuksi ehdottomasti Frederik. Ontot silmät ovat yhtä lähellä toisiaan ja molemmat
äärettömän fiksuja neroja. Jos Frederikiltä vetäsee fledan pois, ei niitä edes se vinkuva äiti erota.Salatuissa elimissäkin pamahti pommi, ainut mistä katsolijat närkästyivät, oli se ettei pommi räjähtänyt käsikirjoittajien työhuoneessa..
- vaan osannut
kylläkin kirjoitti:
Hannua voisi näytellä Steven Seagull (7 miestä piti olla Hannua "rundiin" viemässä), Ripaa voisi näytellä Cuck Norris ja Timoa Arnold Scharzenegger ja muropalstan muroja nuoret somalipoikaset.
:-) hienoa ja ainoatakaan nimeä et osannut kirjoittaa oikein... Et ole turhan kaseva, ethän? Et mikään kansakunnan valio tosiaankaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi362769Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs122559100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es432278Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks201871Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo371567Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa511555- 381473
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä251363- 281194
- 261141