Esimerkillistä käytöstä

Kyllä kelpaavat esimerkiksi nämä maahanmuuttajien lapset omillemme. Tervehtivät kauniisti ja tänään pikkupoika otti jopa lakin päästää, kun sanoi päivää. Hyvää käytöstä ja auttavaisuutta saan aina jos tulevat vastaan portaissa tai pihalla.
Pitää muistaa heitä pikkulahjalla joulun aikaan. Hyvä käytös pitää palkita. Suosittelen samaa muillekin.
7390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Linkin takana lisää linkkejä. Ääliöt linkittävät, ne joilla ei itsellään ole mitään sanomista.
    Ymmärtävätkö he, että suurin osa ihmisistä ei koskaan avaa linkkejä. Siis ajan haaskausta.
    pingpong

    Äänestä

olen samaa mieltä että kaikki niin kanta asukkien kuin mutujen lapset ovat hyvä käytöksiä kun ne opetetaan siihen mutta nämä ns. nuoret aikuiset maahan muuttajat jotka tekevät näitä kauheita rikoksia pilaavat näitten kunnollisten perheiden maineen. ei kaikki pahoja ole meissä eikä mutuissa mutta ehdottomasti sitä mieltä näille edellä mainituille nuorille aikuisille raiskaaja paskiaisille saunan taa jne.

Äänestä
  • Niinhän tämä valitettavasti menee, myös oikeasti hengenhädässä pakenevat saavat nuivuuden ja syytökset osakseen.

    Äänestä

  • kuinka sääli kirjoitti:

    Niinhän tämä valitettavasti menee, myös oikeasti hengenhädässä pakenevat saavat nuivuuden ja syytökset osakseen.

    On niiden käytös ihan eri luokkaa kuin suomalaisten pentujen jotka istuvat lakki päässdä sisällä ja hokevat vittu vittu ja syleksivät koko ajan.

    Äänestä

  • Osoittaa hengen köyhyyttä, kun täytyy epätoivossaan tehostaa muutamia osaamiaan sanoja sanomalla "läski ämmä". Ja myös sitä, että aloittaja on näissä käytösasioissa ihan oikeassa.

    Äänestä

  • Xerxes kirjoitti:

    Osoittaa hengen köyhyyttä, kun täytyy epätoivossaan tehostaa muutamia osaamiaan sanoja sanomalla "läski ämmä". Ja myös sitä, että aloittaja on näissä käytösasioissa ihan oikeassa.

    Suomalaisen nuoren polven huonosta käytöksestä syytän 1) koteja joissa ei opeteta käytöstapoja 2) koulua jossa ei vaadita hyvää käytöstä.
    TVssä sveitsiläiset opettajat jotka olivat käyneet ekskursiolla Suomen kouluissa kauhistelivat suomalaiskoulukkaiden huonoa käytöstä.
    Nuo ns. mamujen lapset osaavat havaintojeni mukaan ainakin alkeellisimmat käytöstavat kiittämisen ja tervehtimisen jotka ovat suomalaislapsilta kiven alla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


esimerkkiä meille kirjoitti:

Kyllä kelpaavat esimerkiksi nämä maahanmuuttajien lapset omillemme. Tervehtivät kauniisti ja tänään pikkupoika otti jopa lakin päästää, kun sanoi päivää. Hyvää käytöstä ja auttavaisuutta saan aina jos tulevat vastaan portaissa tai pihalla.
Pitää muistaa heitä pikkulahjalla joulun aikaan. Hyvä käytös pitää palkita. Suosittelen samaa muillekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu