Esa A:n nimetyt

Aso fanit

Itseriittoinen Esa antoi pisteet Samille ja Tonille.
Perusteella: Sami ei osallistu keittiöpuuhiin.... plääplää
Tonille kans jotain... "ei osallistu"...
Esa A paraskin puhuja.
Itse ei osallistu just mihinkään.
Aina, kun pitäs tehdä yhdessä jotain mutruhuulena tarkkailee vaan sivusta.
Ihme tyyppi, on niin itteään täynnä, "tyttöystäväkin" jäi kun piti lähtee taloon pätemään.
Voi, kun pääsis jo vihdoin tosta Esa A:sta.
Meillä kaikki mummoista teiniin ällöö Esaa.
Asoa täällä nykyään kannatetaan.

7

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutttt

      Esa tulee voittamaan, koska ei lukeudu noihin kännikaloihin.

    • dflksjoirg123gdg

      Jos joku on itseään täynnä niin se on juuri Sami. Toni on pelkkä perusjunttiääliö.
      Tottahan tuo on: Samin en ole koskaan nähnyt tekevän sapuskaa tai korjaamassa astioita pesukoneeseen, tiskaamassa tms. Eihän jätkä tee muuta kuin kiljuu niitä veisujaan ja löhöää ja vittuilee ja napostelee ja huutaa toisten päälle.

      Esa sen sijaan osallistuu AINA Isoveljen antamiin tehtäviin ja käyttää jokamiehen ja -naisen oikeutta harkita mihin asukkaiden itse järjestämiin juttuihin osallistuu. Ja hänellä on periaatteensa sekä näkemyksensä siitä mikä on hauskaa ja mikä ei, mikä on itselle mielekästä ja mikä ei.

      Nuo tumpulat eivät osaa itse tehdä mitään muuta kuin pyörittää pulloa ja pussailla toisiaan, jutella härskejä, nolata toisiaan ja muuta paskaa. Esa nyhjäsi heille tyhjästä muutaman mielenkiintoisen seurapelin ajanvietteeksi, ja niistä riitti iloa pitkäksi aikaa koko porukalle. Esa erottuu porukasta niin selkeästi edukseen, että on taatusti finaalisohvalla.

    • näin minusta

      voittaa.
      Esa ainoa ,joka ei kännää ja munaile,ja Kätlin taas ainoa,joka oikeasti on elämän myönteinen positiivinen,toiset huomioon ottava. Jos jompi kumpi heistä ei voita,niin täysin väärälle menee voitto.

      • ylläri ASO

        Aso on OIKEA VOITTAJA. Hän jo läpäs karsinnat. Päässyt näin pitkälle.
        Ei suomesta, mutta hän on NYT niin valtavan hyvä, kun vertaa tähän muuhun porukkaan,
        suomalaiset äijät valittaa, peittoa heiluttaa ja pieree.
        Aso on sympaattinen. Hän on oma itse.
        Alusta asti ollut, eikä talossa olevatkaan nimeä häntä. Siis hyvä tyyppi !!


    • Minäkin katselen

      Esa nimesi juuri nuo mainitsemasi ällötykset ja vieläpä oikeassa järjestyksessä :O

      Tärkeimmän jätit pois tuosta esan perusteluista samiin, nimittäin hän mainitsi samin olevan DOMINOIVA ja YLIMIELINEN. Juuri saman ovat katselijatkin huomanneet ja siksi kuuluu samijohtajan jo poistua talosta viimeinkin!

    • tintantanrallan

      Slummissakin vaan löhöili. Odotti että muut tekevät hommat ja kantavat valmiin ruoan nenän eteen. Piereskelee ja kiroilee. On helavatan itsekeskeinen. Voi Esa että olet laiska ja saamaton.

    • 5+6

      hakemalla haettu kun ei keksinyt muuta mutta Antin kanssa yks yö sopivat kenet nimeävät, akateemiset vie kuin pässiä narussa mutta kukaan ei tajua, jos noille perusteluille pitäisi kohde löutyä niin ne olisi Dana ja Sampo. Esahan ei teidän mielestä pelaa mutta kyllä tuo viimmeistään osoitti jo muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      62
      5182
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe