ATMEL AVR Programmmer

Mistä kannattaisi ostaa joka tukisi viimeisiä malleja.
4314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mallia kun en tiedä niin suosittelen jospa sopiva laite löytyisi eBay.com:mista.
Tai sitten suoraan jostakin liikkeestä joka myy myös tuolla eBayssa.

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=avr programmer&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1311&_odkw=AVR Programmmer&_osacat=0

Äänestä

Mulla on tollanen:
http://fi.farnell.com/atmel/atavrisp2/programmer-avr-mcu-isp/dp/1135517
Ei oo kallis ja ihan toimiva, mutta JTAG-ohjelmointilaitteet on paljon parempia, koska voit pistää ohjelmaan taukoja tai manuaalisesti keskeyttää ohjelman ja lukea piirin tiedot.(portit, muuttujat, ajastimet...)
Helpottaa vianhakua huomattavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kettu123 kirjoitti:

Mistä kannattaisi ostaa joka tukisi viimeisiä malleja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu