Sunwing Resort & Spa Bangtao Beach

Lähdössä kyseiseen paikkaan 26.12.2009 kolmen lapsen 11,11,15 (yksi lapsista diabeetikko) kanssa, onko kokemuksia? Ruokailut, huoneet (meillä 2 huoneen suite) ym. Kaikenlainen tieto kelpaa.
2782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aivan ihana hotelli vähän sivummassa mut jos rauhaa kaipaa ei haittaa.Hotellissa kaikki palvelut tarjolla kätevästi.Ranta upea ja aina löytyy tilaa.Myös altaat tosi kivat omat lapset tykkäsivät kovasti.Hotellin respasta saa ostettua retkiä ja liput myös fantasea showhun pakettiin kuuluu kyydit ja kaikki... voimme lämpimästi suositella.Muistakaa käydä bangtaon omilla maanantai markkinoilla kaikki vielä halvempaa kuin rantaputiikeissa.Oikein mukavaa matkaa teille kaikille.

Äänestä

Olimme maaliskuussa 09 Bangtao Beachilla, tämän Sunwing-hotellin naapurissa Dalarissa (Finnmatkojen hotelli). Mukana lapset 7v. ja 11v. Käväisimme myös vilkaisemassa Sunwing-hotellia ja tosi hyvältä näytti. Kivat uima-allasalueet ja lapsiperheille suunnattu hotelli. Enemmän ehkä tekemistä pikkulapsille, mutta varmasti isommatkin viihtyy. Todella paljon siellä oli ruotsalaisia lapsiperheitä, kuten myös Dalarissa.

Bangtaon ranta on kerrassaan mahtava. Pieniä rantaravintoloita vieri vieressä. Kaikista sai muutakin kuin thairuokaa (mm. sandwichejä, hampurilaisia..), kenenkään ei tarvitse nähdä nälkää vaikka thairuoka ei maistuisikaan. Jälkkäriksi bananasmootheja tai banaanilettuja.

Bangtaon "keskustan" liepeillä on kiva buffetravintola Jo&Nok's, suosittelen.

Joinain iltapäivinä rannalle tuli ohjaajien kanssa norsuja -isoja ja pieniä. Lapset saivat taputella ja ratsastaa pikkunorsuilla (kannattaa varata pientä setelirahaa mukaan). Jos menit riittävän lähelle, pikkunorsu saattoi kietoa kärsän kaulasi ympärille ja muiskauttaa kunnon pusun!

Phuket Fantasea on tietysti näkemisen arvoinen, sinne pääsee taksilla (olikohan 600baht edestakasin), hotellinne myy sinne varmasti myös valmispaketteja (liput matka).

Käykää snorklaamassa jollain saarireissulla. Me olimme suomalaisen sukellusfirman Chalong Sea Sportin päiväreissulla Racha Yailla. Suosittelen. Bangtaon rannassakin voi snorklata, mutta vesi on vähän sameaa eikä siellä ollut paljon kaloja.

Hyvää matkaa teille, viihdytte varmasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anu 64 kirjoitti:

Lähdössä kyseiseen paikkaan 26.12.2009 kolmen lapsen 11,11,15 (yksi lapsista diabeetikko) kanssa, onko kokemuksia? Ruokailut, huoneet (meillä 2 huoneen suite) ym. Kaikenlainen tieto kelpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu