warning Vyborg Russia

hei teille kaikille yksityis-ja bussimatkaajille (myös matkanjärjestäjät ja bussikuskit)Viipurissa. Välttäkää yleensä menemästä torille ja kauppahalliin. Taskuvarkaat ja huijarit odottavat teitä ja ottavat avosylin vastaan! Suoraan kaupasta saatte samat tavarat oikeaan hintaan. eikä pakkauksien sisältö ole vaihdettu! Muistakaa kuinka netissä oli juuri kirjoitus kun miliisi paljasti julkisesti korruption miliisissä!! Ei riitä yksi sukupolvi vielä ennenkuin venäläinen oppii olemaan rehellinen. joku rosvo pilaa turismin ja niiden rehellisten kauppiaiden toimeentulon esim. kauppahallissa! Ne pikkurikolliset käyttävät sellaista taktiikkaa että tiedustelevat mitä tarvitsee. sanovat halvan hinnan ja kun lupaat ottaa tavaran niin hinta muuttuukin maksun tapahtuessa!!! tai jos erehdyt antamaan rahan etukäteen että tuovat sinulle jotain. Kerkeää bussi lähteä kyllä ennenkuin tavara tulee!!! ja jos jostakin syystä erehdyt torille, muille myyntipaikoille, missä "paskakärpäset " pyörii niin ota kamera tai kamerakännykkä ja ota kuva. Jos tulet huijatuksi niin voit ottaa yht. miliisiin, matkatstoon. infoon. Ja kun vvielä laitat tullessasi kuvan hänestä suomen nettiin osaavat toisetkin varoa!!!

3

1027

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viipurin turisti

      Hei sinulle joka olet ollut suurella ja mahtavalla venäjän matkalla.asiat josta kerrot on aivan itsestään selvyyksiä kaikessa matkailussa.
      Olen matkustellut Venäjällä bussimatkoilla mutta enimmäkseen omalla autolla vuodesta -85 noin 50 kertaa.
      Karjalan kannas,Laatokan karjala,Vienan karjala,Pietari,Viipuri,Novgorod,sekä monet,monet pienemmät kaupungit ja kylät.
      Näillä matkoilla olen tavannut aivan tavallisia,ystävällisiä venäläisiä.Majottunut olen niin hotelleissa,yksityiskodeissa,telttaillut.
      Kunhan sinullekin tulee muita matkoja kuin viipurin torin matka,kenties et niin suurta elämää pidä ja anna mahtavan matkailijan suuria neuvoja.

      • niin monet maailman konnut olen kolunnut, usa,canada, useita afr.maita, engl, muu eurooppa, aasia ja ko. russian. -60 luvulta alkaen. Se oikea Leninrad Beriozkat jne. silloin siellä oli laki ja järjestys!!! ja rosvot siperiassa. niin myös on tullut tutuksi karjalan tasavalta ja kaunis Petroskoi. Myös itselläni on ystäviä joiden datsoilla olen viettänyt aikaani, saunonut. Niin tavan kansalaisia kuin liikemiehiäkin. Heitä on myös täällä maassamme ja he ovat ystäviä, ystävällisiä. 2-3 v. ajan kävin viipurissa keskim. kerta/ vko. siis tunnen sen elämän. torin. Se suuri ja mahtava venäjä vaan ei ymmärrä (viipurin turismista vastaava virkamies) että kaupunki matkailu sinne tyrehtyy kun ihmiset saavat huonoja kokemuksia ko. paikasta. 0nhan siitä lähiaik.ollut juttua kuinka miliisi on korruptoitunut. Jospa Putin tekisi sille jotain? Hieno maa ja varsin vauras. Sinne vaan tuli kapitalismi ja pilasi monen hyvin kauniin asian. Tuli ahneus ihmisiin. yksityiset rosvoavat luonnonrikkaudet maasta ja suuri osa kansasta kärsii köyhyydestä. Verot, elintarv. nousee siksi että voittoa on saatava. vanhukset kärsii koska eläketurva on heikko. Takaisin vanha venäjä!


      • tervetaas222

        Minä olen kiertänyt kyllä muualla maailmassa mutta Venäjä ja Viipuri on käymättä.
        Kiitos alottajalle! Ystävällistä kertoa täällä näitäkin kokemuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jopa 35-vuotiaiden naisten kuolemissa on nyt hälyttävä piikki

      Jopa 35-vuotiaiden naisten kuolemissa on nyt hälyttävä piikki – Erikoislääkäri antaa tarkat neuvot, mitä pitää muuttaa
      Maailman menoa
      142
      3874
    2. Minua hävettää että olin joskus kanssasi

      Tai suorastaan oksettaa 😅😅
      Ikävä
      66
      2283
    3. Terveet työttömät töihin vaikka väkisin

      Onhan se prkl, että toisten annetaan loisia työtä tekevien kustannuksella vaikka koko ikänsä, kun ei tahdota mennä töih
      Maailman menoa
      225
      970
    4. Millainen yhteys sulla on kaivattuusi irl

      Oletteko tekemisissä? Jutteletteko? Tapailetteko? Vai oletteko vaan tuttuvia tai työkavereita, ehkä naapureita?
      Ikävä
      43
      800
    5. Ohhoh! Käärijä löysi luksuslomalta uuden "ystävän" - Some riehaantui: "On vähän humalassa..."

      Käärijän huumorintaju on kyllä aikamoinen. Ja Käärijä on jo ilmiö, sillä hänellä on tätä nykyä esim. Instagramissa yli 5
      Suomalaiset julkkikset
      3
      769
    6. Nainen, miten sinuun tehdään

      Vaikutus? Miten mies hurmaa sinut?
      Ikävä
      54
      723
    7. Nainen, milloin me tapaamme? Se on kiinni sinusta.....

      Ollut sinusta riippuvainen asia jo ihan alusta asti. No, ehkä tarvitset vielä pari vuotta lisää aikaa. Kunhan kiusaan j
      Ikävä
      63
      711
    8. Rehellisyys ja avoimuus

      Mitä mieltä olette nyt selville tulleista asiakirjoista mitä kaupungin virkamiehet ovat yrittäneet piilottaa? Tätäkö on
      Oulainen
      13
      663
    9. Palo-päällikkö

      Eläkkeelle miten nyt pärjää kun ei autoa käytössä. Muuten ei varmaa olo muoto muuttuu. Työn määrä ei varmaankaan vähene
      Haapavesi
      12
      639
    10. Pornoa, seksiä vai erotiikkaa? Fifty Shades Of Grey -leffa tv:stä

      Kohuleffa Fifty Shades Of Grey tulee taas tv:stä. Oletko nähnyt? Lue lisää ja katso lähetysajat: https://www.suomi24.fi
      Elokuvat
      11
      626
    Aihe