Turkkilainen Pahoinpiteli minut

uhrina

Hei. olin lahtelaisessa pizzeria/kebeb ravintolassa syömässä tyttöystäväni kanssa kaksi viikkoa sitten,

Olin syönyt annoksestani puolet ja tuli mieleen että miten täällä paikassa annokset tehdään/keittiön hygieniasta, kysyin tältä turkkilaiselta kokilta että näyttäisikö miten annokset valmistetaan ja käyttääkö mikroa lämmitykseen yms perusjuttuja. Noh..tämä kokki ei halunnut keskustella kanssani asiasta vain huuti pää punaisena että mene pois ja mene pois....noh..halusin saada vastauksen kuitenkin asiaani ja kysyin että salaako hän jotain vai miksi noin pitää kimpaantua yhdestä kysymyksestä..

nojailin tiskiin yrittäen saada vastausta niin yht äkkiä tämä kokki kävi minuun kiini ja kamppasi minut maahan sekä täräytti kylkeeni pienen iskun, poistuimme paikalta ja tein rikosilmoituksen asiasta,poliisi epäili minua provosoinnista sekä lievästä haitenteosta, rytinässä kun hajosi yksi lautanen jonka korvasin....

8

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • az

      Takennan äskeistä kirjoitusta vielä: Lievästä vahingonteosta. ja poliisi kävi paikalla, minusta tehtiin rikollinen vaikka olin uhri

      • Olitko kännissä?

        Mitäs haastoit riitaa? Jos hygienia epäilyttää, jätetään ostamatta eikä kitistä kun puolet ruuasta on syöty. Tuohan on sinun puoleltasi ollut täyttä kiusantekoa!


      • azaizazi
        Olitko kännissä? kirjoitti:

        Mitäs haastoit riitaa? Jos hygienia epäilyttää, jätetään ostamatta eikä kitistä kun puolet ruuasta on syöty. Tuohan on sinun puoleltasi ollut täyttä kiusantekoa!

        loukkaamaan ihmisen perusoikeuksia eli fyysistä koskemattomuutta?


      • zxccc
        azaizazi kirjoitti:

        loukkaamaan ihmisen perusoikeuksia eli fyysistä koskemattomuutta?

        Toki oikeuttaa sillä olethan rasisti ja rasisteilla ei ole perusoikeuksia. Jos olisit kysynyt samaa kotipizzassa ja saanut sitä kautta Pentti Pitsaleipurilta selkääsi (epätodennäköistä) olisit saattanut jopa saada rahallista korvausta.


      • ..........
        zxccc kirjoitti:

        Toki oikeuttaa sillä olethan rasisti ja rasisteilla ei ole perusoikeuksia. Jos olisit kysynyt samaa kotipizzassa ja saanut sitä kautta Pentti Pitsaleipurilta selkääsi (epätodennäköistä) olisit saattanut jopa saada rahallista korvausta.

        Lopeta jo tuo valehteleminen. Suomessa jokainen saa olla niin rasisti, kuin ikinä haluaa, eikä rasismi ole rikos.


      • uhrina tässä
        .......... kirjoitti:

        Lopeta jo tuo valehteleminen. Suomessa jokainen saa olla niin rasisti, kuin ikinä haluaa, eikä rasismi ole rikos.

        Tapahtumassa ei ollut rasistisia piirteitä. Minä en nimitellyt enkä haukkunut mitenkään, Ja tämä turkinpoika ei saanut edes sakkoa eikä todennäköisesti saakkaan.

        OMANKÄDEN OIKEUS ON NÄKÖJÄÄN PARAS... heti jos joku hyökkää kimppuunne niin hakatkaa rauhassa ja uhri saa syyt niskoilleen

        NÄIN SUOMESSA!!!


    • kovat puheet...

      pikkukuppilassa Riihimäellä. Tilasin annoksen ja kysyin kiinalaiselta naiselta katsoessano hyllyllä olevia poikien kuvia, että missä ne tytöt on? (Kiinassa tytöt ovat ei toivottuja muukalaisia) Naisen kiinalainen mies tuli keittiöstä veitsen kanssa vihaisen näköisenä. Söin annoksen ja samana iltana oli kovat vatsakouristukset, eli taisi olla ruokamyrkytys tai jotain?. Kannatta kysellä vasta syötyä annoksensa, ei ennen.

    • com oooon

      jos joku viranomainen on noin sanonut en yhtään ihmettele jos raiskatuille naisille sanotaan myös että "et kai sä vain provosoinut kun niin seksikkäät vaatteet sulla yllä on".

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe