Mistä suomalaisesta nettikaupasta saisi 34-kokoiselle jalalle ugg saappaat? tai myykö joku kenkäkauppa uggsaappaita lapsille ? TARVITSEN NEUVOJA !
LAPSELLE UGG SAAPPAAT!
17
3309
Vastaukset
- uggittaja
niin kertokaas ! minulla sama juttu !
- Kenkämyyjä
Pieni vinkki/neuvo Ugg-saappaiden käyttäjille: Niin kivoja Uggit ovatkin, niin ne eivät ole mielestäni jokapäiväisiä käyttökenkiä. Miksi? Uggeissa ei ole juurikaan tukea pohjissa ja sivuissa ja sen huomaa kun katsoo Uggeilla käveleviä ihmisiä... kantapää menee vinoon kävellessä ja näyttää ihan siltä, että kävellään varren päällä. Kenkä siis menee vinoon kannan kohdalta ja kantapää on väärässä paikassa.
Lapsilla, joilla jalka ei ole vielä kasvanut täyteen mittaan en suosittele uggeja ollenkaan. Jalka menee väärään asentoon ja siitä tulee ongelmia myöhemmässä vaiheessa. Lapsille vain ja ainoastaan riittävän tukevat ja tietenkin aidot nahkakengät!
Jos ehdottomasti halutaan uggit lapsille, niiden lisäksi täytyy olla toiset kengät, joita pidetään arkena ja pihalla touhutessa. Uggit ovat ne "hienommat" kengät ja jalassa vain silloin tällöin.- joku vaan...
oon samaa mieltä
- UGGUGG
En tiedä tiedätko aidoista UGG saappaista tuon taivallista, mutta niissä paksut ja jämäkät pohjat. Noita halppis feikkiuggeja ei todellakaan kannata ostaa, niissä ohut muovipohja menee lyttyyn samantien.
- Ugg- äiti
UGGUGG kirjoitti:
En tiedä tiedätko aidoista UGG saappaista tuon taivallista, mutta niissä paksut ja jämäkät pohjat. Noita halppis feikkiuggeja ei todellakaan kannata ostaa, niissä ohut muovipohja menee lyttyyn samantien.
Heippa,
mikäli haluat lapsellesi Uggit, niin voin suositella suomalaista nettikauppaa www.raskauskeiju.fi
Tilasimme mieheni kanssa viime viikolla pojallemme tuolta kengät ja vanhemmat poika olivat hyvin tyytyväisiä. Varmasti on muitakin vaihtoehtoja, mutta tuota voin suositella oman kokemuksen pohjalta. Ja ostinpahan itsellenikin samalla;) - uggitmyösmulle
Ugg- äiti kirjoitti:
Heippa,
mikäli haluat lapsellesi Uggit, niin voin suositella suomalaista nettikauppaa www.raskauskeiju.fi
Tilasimme mieheni kanssa viime viikolla pojallemme tuolta kengät ja vanhemmat poika olivat hyvin tyytyväisiä. Varmasti on muitakin vaihtoehtoja, mutta tuota voin suositella oman kokemuksen pohjalta. Ja ostinpahan itsellenikin samalla;)Oliko Raskauskeiju.fi sivuilta tilaamasi Ugg-kengät varmasti aidot? Itsellä myös hakusessa ja ihmettelen kohtuullisen edullista hintaa.
- Ugg-äiti
uggitmyösmulle kirjoitti:
Oliko Raskauskeiju.fi sivuilta tilaamasi Ugg-kengät varmasti aidot? Itsellä myös hakusessa ja ihmettelen kohtuullisen edullista hintaa.
Kävin tänään Aleksi13 myyjän luona katsomassa nuo tilaamani saappaat ja myyjä ainakin sanoi aidoiksi. Ihanat ovat olleetkin :)
- mösseli
...hyvät mutta voin sanoa kokemuksesta että jotkut feikit menee helposti juuri sillai niinkuin "linttaan" sis.päin. Tilasin itse hyvin aidon näköiset netistä, Ausseista, ja pohja on vähän erilainen kuin aidoissa, samoin logo. Ja ne saappaat menevät just silleen linttaan, jolla tavalla ei koskaan mun jalassa mitkään jalkineet mene! Uutena olivat aivan ihanat, karva on hyvä mutta noin on käynyt ja ovat nyt melkeinpä roskiskamaa,,,
Kaverin kaveri on Uggin suomen maahantuojalla ollut jonkin aikaa töissä, ja kertoi kanssa, että http://www.pikkujalat.fi myy ensi syksystä lähtien aitoja Uggeja lapsille. Aion ostaa pojalleni tummanruskeat.
Ei jokapäiväisiksi jalkineiksi, mutta tietyissa olosuhteissa ovat ihan parhaat. Ai miten ihanaa muuten on talvipakkasilla laittaa esim.kauppaan mennessä paljaan varpaat niihin; ovat niiiiiiin lämpimät ja ihanat jalalle! - pikkuhajujalat
mösseli kirjoitti:
...hyvät mutta voin sanoa kokemuksesta että jotkut feikit menee helposti juuri sillai niinkuin "linttaan" sis.päin. Tilasin itse hyvin aidon näköiset netistä, Ausseista, ja pohja on vähän erilainen kuin aidoissa, samoin logo. Ja ne saappaat menevät just silleen linttaan, jolla tavalla ei koskaan mun jalassa mitkään jalkineet mene! Uutena olivat aivan ihanat, karva on hyvä mutta noin on käynyt ja ovat nyt melkeinpä roskiskamaa,,,
Kaverin kaveri on Uggin suomen maahantuojalla ollut jonkin aikaa töissä, ja kertoi kanssa, että http://www.pikkujalat.fi myy ensi syksystä lähtien aitoja Uggeja lapsille. Aion ostaa pojalleni tummanruskeat.
Ei jokapäiväisiksi jalkineiksi, mutta tietyissa olosuhteissa ovat ihan parhaat. Ai miten ihanaa muuten on talvipakkasilla laittaa esim.kauppaan mennessä paljaan varpaat niihin; ovat niiiiiiin lämpimät ja ihanat jalalle!HIEMAN HAISKAHTAA MAINOSTAMINEN!
Hieman törkeetä että pikkujalat.fi myyjä täällä mainostelee ja itse on ostelemassa, tosi fiksua!!
NOLOA!!
- Tsaikku
...ovat niitä vauvatossuja, joten hinnan perusteella voivat olla aidot Uggit, tosin niidenkin hinta yleensä pyörii 60-70 euron paikkeilla. En usko että ne vauvatossut ovat niin kopioidut kuin muut, mutta mene ja tiedä...
Sen sijaan kuulin, että pikkujalat.fi lastenkenkä alkaisi myydä lasten Uggeja, ja taatusti aitoja, ensi talvena 2010, eli siis syksyllä niitä voi odottaa saapuvaksi sinne....- atlatl
...on että kannattaako ostaa Uggeja,koska ovat kalliit ja menevät pieniksi nopsaan...
Toki jälleenmyynti-arvo on parempi kuin halpiksilla...
Mutta jos rahaa on niin mikä ettei.
Lapsen jalalle on kuitenkin hyväksi ordopedinen kenkä joka kehittää jalkaa kasvamaan oikeaan asentoon.
Noita länttäjalkoja näkyy nimittäin nykyään ihan liikaa... - efraimin tytär
atlatl kirjoitti:
...on että kannattaako ostaa Uggeja,koska ovat kalliit ja menevät pieniksi nopsaan...
Toki jälleenmyynti-arvo on parempi kuin halpiksilla...
Mutta jos rahaa on niin mikä ettei.
Lapsen jalalle on kuitenkin hyväksi ordopedinen kenkä joka kehittää jalkaa kasvamaan oikeaan asentoon.
Noita länttäjalkoja näkyy nimittäin nykyään ihan liikaa......että kalliita ne on....todella kalliita kun ajattelee miten sitten kasvavat jalat jättää ne hyvin äkkiä pieniksi. Jotkut tietenkin ostaa kun on monta lasta, ja kun ei niitä jokapäiväisiksi kengiksi osteta, niin voivat siirtyä aikalailla kulumattomina seuraavalle...
Mutta näähän nyt on niitä asioita joista on ihan turha tällasilla palstoilla kiistellä. Monista asioista taistellaan ja niiden laulujakin sitten laulellaan -että mikä on elämäntilanne. Eli ne jotka ei raaski tai joilla ei ole varaa satsata kalliisiin, yritää todistaa ettei "halua" edes satsata merkkijalkineisiin, "halvallakin saa hyviä" "omatkaan jalat ei oo pilalla vaikka kengät oli kolmella sisaruksella ollut" ym ym Ne joilla on varaa tai intressiä satsata lasten kenkiin, uskoo omaan asiaansa.
Ja se mihin kukakin rahansa ja arvotuksensa laittaa, siihen ei voida vaikuttaa, mielipiteitä saa olla mutta ei kannata taistella siitä. Kukaan ei nyt varmaan UGGeja pitkäksi päiväksi tarhaan lapselle laita.
Mutta itsekin voin sanoa että ihan oikeat Uggit on rutkasti paremmat jalassa kuin feikit. Eli mulla hirveen löperöt feikit, ja kaverilla aitoja useampi pari, ja ovat ihan tukevat jalassa ne aidot. että tosi on.
- uggi
Aleksi13 löysin itse, se oli koko 34, mutta sopi täydellisesti vaikka jalka on 33
- UGGI OSTAJA
KUULKAAS IHMISET HALOSESTA SAA 49 EUROO MAKSAVAT UGGIT
- chris0913
Hei, osta pari UGG saappaat täällä http://astargifts.com/index.php?main_page=index&cPath=46
Hyvä laatu, todellinen lampaan, eikä kalliita - chris119
Osta pari UGG saappaat täällä, ttp://astargifts.com/index.php?main_page=index&cPath=46
Todellinen villa, laatu on hyvä, eikä kalliita : ) - Anonyymi
Mitä feikit uggit maksaa??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1785561Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta413799Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom313168Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole503066Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1582836Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava302690Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten892683Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin722387Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt662018Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1751937