Heimopuku häpäistiin hesassa

7340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tavallinen kansa kyllä tietäämitä porukkaa nämä on.

Äänestä

liittyy Kajaani-saittiin?

Äänestä
  • tai rahapussin nosto, ketjujen laitto paikoilleen ym roska

    Äänestä

  • liikkuu yllättävän paljon Kajaanissakin.
    Työhaalarit näköjään kehitelty viimeisen 80 vuoden aikana. Tunnettuahan on, että puolikkaan pulloille sopivat patruunavyöt kuuluivat asuun, mutta olisi mielenkiintoista tietää, mitä nykytekniikka on tuonut tullessaan... ilmastoinnin, metallifoliotaskut, ....?

    Äänestä

  • snickers / kirjoitti:

    liikkuu yllättävän paljon Kajaanissakin.
    Työhaalarit näköjään kehitelty viimeisen 80 vuoden aikana. Tunnettuahan on, että puolikkaan pulloille sopivat patruunavyöt kuuluivat asuun, mutta olisi mielenkiintoista tietää, mitä nykytekniikka on tuonut tullessaan... ilmastoinnin, metallifoliotaskut, ....?

    Turha puhua enää mistään hemmetin perinteiden kunnioittamisesta näiden apina-asujen kanssa. Selkeä työvaatehan toi on ja vielä väitetään että eivät tee töitä. On tossa nyt hivenen jo jopa suunnittelemistakin. Mutta mistä näitä kusetettavia vaan tuntuu riittävän jos nyt ajatellaan tätä tunnusluku/bensa-automaatti tapausta? Itse olen kokenut hyväksi pitää väh, 50 metrin turvavälin perinnepukeutujiin ja aina kiiruusti pois paikalta eikä edes kuse suuntaansa. Senverran on jo maailma opettanut.

    Äänestä

Seurueeseen kuului myös KOLMAS NAINEN, joka oli mukana muissa edellä mainituissa rikoksissa. Huoltoaseman puukkonainen ei puolestaan ollut näissä mukana.

???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusavuttomuutta kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009111410597084_uu.shtml

http://www.nba.fi/fi/kansatieteelliset_romanipuku

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu