Hei,
Olen toimittaja ja työn alla olisi juttu näin lama-aikana perheiden säästöratkaisuista. Etsiskelen artikkeliini perhettä, jossa talous on pistetty suurennuslasin alle ehkä työttömyyden tai sen pelon johdosta. Onko ulkona syömisestä, leffoista tai uuden kannettavan hankkimisesta tingitty? Onko asuntolainan maksuaikaa pidennetty/lyhennetty? Luottokortteja karsittu? Miten menoja tarkkaillaan?
Kaipaan konkreettisia arkielämän esimerkkejä ja etsin vain yhtä perhettä, joka haluaa kertoa taloutensa hallinnasta. Nimet voimme tarvittaessa muuttaa toimituksessa. Jutun kirjoitan ohjeistavaan ja auttavaan sävyyn ja perheesi tarina on asiantuntijahaastattelujen lomassa. Lehti on myös tunnettu ja luotettava.
Jos haluat auttaa muita tarinallasi, laita postia [email protected]. Vastailen sitä kautta lisäkysymyksiin.
Säästökuurilla?
p_marjaana
0
410
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.104966- 772667
- 462602
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei131990Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71723- 471710
- 421655
- 221646
Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171641Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71631