Patent Decor -maalaustapetti

Tuhnuttelija

Kokemuksia yllä mainitusta maalattavasta tapetista. Mainoksessa ainakin väittävät hengittäväksi, joka olisi minulle tärkeä asia, koska mitään höyrysulkuja ei saisi tulla. Miten maalattavuus? Riittääkö kerta?

3

1362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • urho kekkonen

      Ihan hyvää tavaraa,vaaleissa maalisävyissä kertamaalaus voi riittää,mutta tummemmissa 2 kertaa on parempi.

      • Jare_

        Aika vaikea kuvitella ettäkö yksi maalauskerta riittäisi kenellekään. Kyllä siitä laikukas tulee jos yhteen kertaan vain maalaa.
        Ko. tapetti imee maalia kuin sieni. Eli maalia menee paljon.

        Sillä saa kyllä siistiä pintaa suht. helposti. Liimaa on käytettävä reilusti tapetin kiinnityksessä seinään. Ja maalia on käytettävä reilusti sitä maalatessa. Mitä enemmän sitä maalaa niin sitä enemmän kuviot tietysti häviää, mutta parempi sekin kuin laikukas pinta.

        Ja varamaalia on syytä olla vähän varastossa. Nimittäin jos pintaan vähänkin joku osuu, niin alta paljastuu valkoista tapettia.


    • patent

      oli helppo yksinkin laittaa,ainakaan siinä meidän mallissa ei tarvinnut miettiä kohdistuksia ja helposti tuli hyvännäköistä pintaa.Rautakaupassa sanoivat heti ,että vaikka ohjeessa lukee,että kertamaalaus riittää, suosittelevat maalaamaan kahdesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      144
      6232
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      193
      3864
    3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      31
      2741
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      478
      2740
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2365
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      185
      2033
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      134
      1495
    8. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      58
      1314
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      37
      1294
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      89
      1064
    Aihe