Siis ne vihtiläiset jotka menevät naimisiin BB-talossa. Ilmeisesti vielä typeriä amisjunttejakin kun lähtivät hommaan mukaan.
Onpas ruma pariskunta
alajantti
13499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Painuppas vittuun täältä, näytät näköjään olevan käpän faneja, ja mikä sinä olet fiksuja ihmisiä haukkumaan..
Hehee, mä kattelin kanssa että ompas juntinoloinen pariskunta. Muijakin on vasta parikymppinen mutta jo valmiiksi plösähtänyt läs...
Kyllä mä vähän oottelin että talossa naimisiin menee joku "kiiltokuva pariskunta", eli vähän paremmin telkkariin sopiva kaksikko.
Ehkä tässä on tarkoituskin vähän naureskella noiden kustannuksella, meinaa kai siinä yli kolmessa sadassa hääparivaihtoehdossa olisi ollut esteettisesti parempiakin vaihtoehtoja.
tuttuja ja jos sulhasen rakennusyritys tarvitsee mainosta. Nainen on tyypillinen terveydenhuollon tantta. Vanhempana on varmaan saman näköinen kuin Tehyn puheenjohtaja Jaana Laitinen-Pesola:)))
http://yle.fi/alueet/savo/2009/11/laitinen-pesola_kuopiossa_voi_olla_edessa_pula_tyovoimasta_1131351.html
Ihana nähdä aidosti rakastuneita ihmisiä! :)
Onnea!!!
Onko pakko katsoa, jos ei miellytä.Ota peili käteen ja katsele vaan sitä maailman kauneinta ja viisainta ihmistä, niin ei ala ahdistaan.
tyypillinen suomiplösö!Tarjahalonen telaketju!
Mitä heitä arvostamaan, ketä on vihittävät. Onneksi ei ollut Kalinaisen henna ja Antti.
Voi jumalauta taas tätä kirjoittelua.... ihan tavallisen näköinen ja rakastuneen oloinen pariskunta. Kaikki ihmiset eivät ole kiiltokuvamaisia kaunottaria tai komistuksia, joten miksi sellaisia pitäisi olla tosi-tv-ohjelmassakaan? Miksei voitaisi olla onnellisia tämän pariskunnan puolesta ja jättää ainakin nämä ulkonäön arvostelut sikseen!
Näille pAlstoille saa kirjoittaa mitä vaan ja haukkua ketä vaan,,mitä virkaa näiden palstojen sheriffeillä,,EI YHTÄÄN MITÄÄN,,,KUN EI KOKO SUOMI24:LLA,
Niinpä - naimisiin menevä pari on todennäköisesti kypsempi, vastuullisempi, yhteiskuntakelpoisempi kuin useimmat tämän palstan kirjoittajista. He tekevät työnsä, maksavat veronsa (ja esim. BB-talon asukkaista aika monen työttömyyspäivärahat), kasvattavat lapsensa ja elävät tavallisten ihmisten tavallista elämää. Ovat onnellisia, riitelevät, sopivat ja rakastavat.
On äärimmäisen hienoa, ettei vihkipariksi valittu jotain kiiltokuvaparia, joka sitä kautta saisi seiskajulkisuuden ja eroaisi viimeistään vuoden kuluttua häistä. Komea ulkokuori ei tuo ihmiselle onnea, eikä maailmaa paranna.
Ei häitään viettävälle parille luullakseni ulkonäkövaatimuksia oltu laitettukaan, kuten ei bb-talon asukkaillekaan.
Olisivatko talossa kilpailemassa muutoin Sampo, Esa ja Kätlin esm?
Toisiinsa kiintyneille tuntuvat olevan kiukkuisia kiertopalkinnot, joilla ei koskaan tule olemaan häitä missään, eikä kenenkään kanssa.
vittu sua oikein vaivaa? onko lääkkeesi kenties ottamatta?
Älä hauku heitä, tai saat vastaasi minut!