Lähes

loistolomia

Playa del Inglisissä: Olen käynyt siellä noin 20 kertaa ja sää on ollut hyvä, oikean ajankohdan valinnalla, jopa 2 h tarkkuudella. Siellä on hyviä suomalaistanssipaikkoja. Paljosta tassimisesta ja kävelystä menee pohkeet jumiin, siihen ja vanhuuden kankeuksiin saa hyvää apua erittäin hyvältä perinteisen suomalaisen hieronnan osaajalta Matin ja Jopen alakerrasta. Ylimääräisenä virkistyksenä tulee henkiselle puolen mielyttävä juttelu hieronnan aikana.
Voin siis suositella kaikille Inglisissä kävijöille paikkaa ja vaikkapa lähteä pelkästään sen takia Inglisiin täältä kylmästä ja kosteasta Suomesta.
Onhan siellä huonoakin: Tuulisuus rannalla ja Tjäreborin katteettomat lupaukset ennen loman tilaamista tietyn hotellin tietone- ja internettipalveluista. Onneksi vireisessä hotellissa oli hyvä tietokonepalvelu ja huumorintajuinen respan henkilökunta.
Siihen menen seuraavalla kerralla ja voin suositella toisillekkin.
Mukavia lomia toivottaa nim. muuallikin reissannut.

6

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemuksia k.o.

      paikasta

      • Sinulla on

        Samanlaisia kokemuksia?
        Hierojasta vai kaupungista yleensä?


    • hierojaa

      minäkin voin suositella kokemuksellani.

    • mieltä ainakin

      voin olla Pirkon rentouttavasta, perinteisestä erittäin hyvästä hieronnasta.
      Sekä mukavasta rupattelusta hieronnan aikana.

    • seuraavan kerran

      menet?

      • lähiaikona lähden

        taas kerran Inglisiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2577
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      127
      2263
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      111
      1941
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      128
      1926
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1653
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      146
      1220
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1095
    8. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      26
      1085
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1051
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      999
    Aihe