Lähes

loistolomia

Playa del Inglisissä: Olen käynyt siellä noin 20 kertaa ja sää on ollut hyvä, oikean ajankohdan valinnalla, jopa 2 h tarkkuudella. Siellä on hyviä suomalaistanssipaikkoja. Paljosta tassimisesta ja kävelystä menee pohkeet jumiin, siihen ja vanhuuden kankeuksiin saa hyvää apua erittäin hyvältä perinteisen suomalaisen hieronnan osaajalta Matin ja Jopen alakerrasta. Ylimääräisenä virkistyksenä tulee henkiselle puolen mielyttävä juttelu hieronnan aikana.
Voin siis suositella kaikille Inglisissä kävijöille paikkaa ja vaikkapa lähteä pelkästään sen takia Inglisiin täältä kylmästä ja kosteasta Suomesta.
Onhan siellä huonoakin: Tuulisuus rannalla ja Tjäreborin katteettomat lupaukset ennen loman tilaamista tietyn hotellin tietone- ja internettipalveluista. Onneksi vireisessä hotellissa oli hyvä tietokonepalvelu ja huumorintajuinen respan henkilökunta.
Siihen menen seuraavalla kerralla ja voin suositella toisillekkin.
Mukavia lomia toivottaa nim. muuallikin reissannut.

6

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemuksia k.o.

      paikasta

      • Sinulla on

        Samanlaisia kokemuksia?
        Hierojasta vai kaupungista yleensä?


    • hierojaa

      minäkin voin suositella kokemuksellani.

    • mieltä ainakin

      voin olla Pirkon rentouttavasta, perinteisestä erittäin hyvästä hieronnasta.
      Sekä mukavasta rupattelusta hieronnan aikana.

    • seuraavan kerran

      menet?

      • lähiaikona lähden

        taas kerran Inglisiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2284
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2030
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1973
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1670
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      66
      1592
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      193
      1509
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1241
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1124
    9. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      80
      1110
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1083
    Aihe