Erilainen Marmaris kesäksi 2010

16+10

Nyt se on sitten tehty eli rantakadun clubit, baarit ja ravintolat Baranista Captain Baariin on tuhottu maantasalle. Tänään kaatu Beach Club, BarX kait huomenna, maananataina meni Vagabondot, Saltnpepa, Cream jne.

Pikkusen on pormestari pannu haiseen ja ens kesänä koko rantakatu hiljanen 1:00. Ei kait auta muu kuin varata päytä baarikadun clubeista.
http://www.marmarissummer.com

5

1545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Agua

      No vähän muuttuu paikat..Cream bar rakennetaan uusiksi ja isonmaksi,BarX muuttaa baarikadulle Mangon tilalle,Vaga ja saltnpepa yhdistyy ja rantakadulle rakennetaan yksi aivan uusi clubi....

    • Näin on

      ei näistä lukijoista kukaan oo käyny tuolla "tuho"alueella, liikaa matkaa Anatoliasta ja Metropolista.

      Suurin osa Suomesta matkaajista ei edes nää merta kun ovat vaan Suomi-kadulla ja luulevat Turkin olevan aidoimmillaan siinä altaan äärellä.

      Ihmetyttää aina kun kysellään hotellien tasosta ja että paistaako aurinko altaalle. Altaallahan ne vois maata kotimaassakin eli miks helkkarissa pitää matkustaa etelään makaamaan hotellin altaalle kun sitä vois tehdä kotonakin.

      • me

        Juuri siksi että lomallaan jokainen voi tehdä mitä tahtoo. Viime kesänä kolmen viikon lomasta meni ainakin kolme päivää siihen että maattiin vaan altaalla ja käytiin välillä vaan syömässä ja takaisin altaan reunalle.
        Oli tosi ihanaa, kun ei ollut pakko tehdä mitään mitä ei halua. Oltiin muuten Anatoliassa.


      • Matkaa varaamaan

        Muutamat vinkuu aina, et vois tehdä kotimaassakin ihan samaa pitääkö ulkomaille matkustaa. Vastaan että pitää!!! Se on nähty mitä on suomen kesä. Uimahallissako pitäis lötkötellä? Sitä paitsi minä ainakin tapaan Marmariksessa (ja muuallakin) ihan eri ihmisiä kuin kotikonnuillani. Enkä missään tapauksessa halua viettää lomaani kotona, kyllä siellä ehtii olla ihan riittämiin. Matkailu avartaa ja antaa ihan erilailla puhtia taas palata työelämään. Vaikka sitten vaan löhöämällä hotellin uima-altaalla. Se se vasta LOMAA onkin, ettei ole pakko lähteä mihinkään. Minuuttiaikataulua ei noudateta minun lomallani.


    • catha

      Juu pormestari on laittanut tuulemaan kunnolla mutta miksi???? Sitä saa ensi kesänä kokea järkytyksen kun vanha kunnon Marmariksen ranta on ihan uudessa uskossa :)

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      57
      3773
    2. 46
      3167
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2959
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      41
      2830
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2416
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      61
      1911
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1888
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      127
      1785
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      87
      1202
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1180
    Aihe