Erilainen Marmaris kesäksi 2010

16+10

Nyt se on sitten tehty eli rantakadun clubit, baarit ja ravintolat Baranista Captain Baariin on tuhottu maantasalle. Tänään kaatu Beach Club, BarX kait huomenna, maananataina meni Vagabondot, Saltnpepa, Cream jne.

Pikkusen on pormestari pannu haiseen ja ens kesänä koko rantakatu hiljanen 1:00. Ei kait auta muu kuin varata päytä baarikadun clubeista.
http://www.marmarissummer.com

5

1509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Agua

      No vähän muuttuu paikat..Cream bar rakennetaan uusiksi ja isonmaksi,BarX muuttaa baarikadulle Mangon tilalle,Vaga ja saltnpepa yhdistyy ja rantakadulle rakennetaan yksi aivan uusi clubi....

    • Näin on

      ei näistä lukijoista kukaan oo käyny tuolla "tuho"alueella, liikaa matkaa Anatoliasta ja Metropolista.

      Suurin osa Suomesta matkaajista ei edes nää merta kun ovat vaan Suomi-kadulla ja luulevat Turkin olevan aidoimmillaan siinä altaan äärellä.

      Ihmetyttää aina kun kysellään hotellien tasosta ja että paistaako aurinko altaalle. Altaallahan ne vois maata kotimaassakin eli miks helkkarissa pitää matkustaa etelään makaamaan hotellin altaalle kun sitä vois tehdä kotonakin.

      • me

        Juuri siksi että lomallaan jokainen voi tehdä mitä tahtoo. Viime kesänä kolmen viikon lomasta meni ainakin kolme päivää siihen että maattiin vaan altaalla ja käytiin välillä vaan syömässä ja takaisin altaan reunalle.
        Oli tosi ihanaa, kun ei ollut pakko tehdä mitään mitä ei halua. Oltiin muuten Anatoliassa.


      • Matkaa varaamaan

        Muutamat vinkuu aina, et vois tehdä kotimaassakin ihan samaa pitääkö ulkomaille matkustaa. Vastaan että pitää!!! Se on nähty mitä on suomen kesä. Uimahallissako pitäis lötkötellä? Sitä paitsi minä ainakin tapaan Marmariksessa (ja muuallakin) ihan eri ihmisiä kuin kotikonnuillani. Enkä missään tapauksessa halua viettää lomaani kotona, kyllä siellä ehtii olla ihan riittämiin. Matkailu avartaa ja antaa ihan erilailla puhtia taas palata työelämään. Vaikka sitten vaan löhöämällä hotellin uima-altaalla. Se se vasta LOMAA onkin, ettei ole pakko lähteä mihinkään. Minuuttiaikataulua ei noudateta minun lomallani.


    • catha

      Juu pormestari on laittanut tuulemaan kunnolla mutta miksi???? Sitä saa ensi kesänä kokea järkytyksen kun vanha kunnon Marmariksen ranta on ihan uudessa uskossa :)

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4431
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      74
      2862
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1687
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1379
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      75
      1114
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe