Yritän siis kirjautua live messengeriin, mutta eipä onnistukkaan - siirtyessäni pois näkyminen muille offline -tilasta lennän saman tien messengeristä ulos. Samasta ongelmasta olen kirjoittanut tänne aikaisemminkin, mutta koska mitään mullistavaa ei tapahtunut ja olen saanut uutta tietoa asiasta, niin ajattelin niitä tänne kirjoitella.
Eli siis: msn messenger 7.0 toimii moitteettomasti. Samaten live messenger toimii langallisessa netissä. Ilmeisesti kyseessä on siis jonkinnäköiset yhteysasetukset, mutta mitkä, niistä en osaa sanoa yhtään mitään. Käytössäni on soneran liikkuva laajakaistan ja huawein nettitikku. Olen yrittänyt ratkaista ongelmaa liven poistamisella ja uudelleen asentamisella, mutta kun ei niin ei. Mikään ei tunnu tepsivän. Yhteydessä tukeen ollaan oltu, mutta siellä ei taideta edes ymmärtää koko ongelmaa. Pyydellään vaan aina uusia ja uusia rekisteritietoja ja olen kylästynyt niiden lähettelemiseen. Apua siis kaivataan edelleen..
En tiedä liittyykö mitenkään asiaan, mutta myöskään telkku.comin sivut eivät toimi läppärissäni lainkaan.. Jos liittyy, niin toivottavasti sekin asia korjaantuisi jonkun neuvoilla..
Messenger lakkaa toimimasta
2
350
Vastaukset
Voisi koittaa vaihtaa toisenmerkkiseen meseen, kuten esimerkiksi aMSN:n. Lisäksi kannattaa vaihtaa mesetunnuksen salasana johonkin uuteen ja turvalliseen, jos vaikka joku käyttelee tunnustasi paskan lähettämiseen. Tässä on vertailutaulukko pikaviestimistä: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_instant_messaging_clients
Jos telkku.com reistaa niin tarkista onko selain uusinta versiota.- epätoiv.-mesett.
Selaimesta sen verran että on uusin versio. Lähinnä sitä ajattelin että voisivatko ne olla jossakin yhteydessä toisiinsa nuo pulmat.. Salasanaa on myös vaihdettu nyt muutamaan kertaan, että tuskin se siitä on enää kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656212Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv922793Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am381472Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 66912
- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903