Baby Born, kylpynukke ja pingviini...

Joululahjoja...

Onko kokemuksia seur. tuotteista:
Olen ajatellut ostaa 3 v (kohta 4v) tytölle lahjaksi nuken, joka pissaa vaippaan tai nuken, jota kylvetetään ammeessa. Ystäväni kertoi, ettei kannata ostaa, koska nuken sisään jää aina hiukan vettä ja saattaa tulla myöh. hometta, samoin kylpynuken kanssa. Amme, jossa suihku mukana, saattaa kerätä hometta vesiletkuihin. Mitä mieltä?
Ajattelin myös interaktiivista pingviiniä, joka laulaa, tanssii, synnyttää munasta poikasen ja hoivaa sen
heilunnallaan uneen, onko tämä vain sellainen hetken huumaa lelu, oisko perusnukke parempi?
Mietin myös legoista, Aurinkoinen kotia, jota tyttö toivoo, onko liikaa pikku osia hukattavaksi ja eikö melkein paremmin pysty tekemään kaikkea kivaa normilegoista, tuolla aurinkoisen kodin kamoilla ei ehkä niin tule leikittyä vai mitä ajattelette? Samoin, kuin saattaisi käydä nukkekodinkin kanssa.
Tyttö tykkää rakentaa normilegoista vaikkapa sirkuksen, kodin, eläinsairaalan...
KIITOS VINKEISTÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2

1216

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hegohego osta lego

      itse en osta baby bornia vaikka sitä onkin toivottu.syy -> todella ylihintainen,mauton ja kuinka kauan sillä oikeastaan leikitään...eli eiköhän se ihan tavallinen nukke kelpaa.tai saa luvan kelvata :).tosin tämä on VAIN minun mielipiteeni.jos jollekkin se merkki on niin tärkeä niin voi sen ostaa.perus legopaketti jota voi täydentää sitä mukaan kun aihetta on.on tosi hyvä idea!meillä lapset leikkii minun vanhoilla legoilla.ja itse leikin mummolassa pienenä isäni legoilla.siis ovat kestävät ja kehittävät.niistä keksii aina uutta ja muunneltavuus valtava.tärkeintä ei kuitenkaan ole lahjan arvo tai se itse lahja.kunhan olet lapselle läsnä :).itse vein siskontytön (3v.) korkeasaareen paketin sijaan.

    • äitskäli

      Meidän 1 1/2 vuotiaalla on baby born nukke. Paijailee ja hoitaa sitä. Mutta vielä ei olla kylvetetty/syötetty, joten en osaa sanoa meneekö homeeseen sisältä... Mutta suosittu nukke on, niinkuin kaikki muutkin nuket.

      Itse suosin legoja lahjana. Ovat kuitenkin aina suosiossa ja ns. iättömiä. Meillä kaikki lapset alle 10v leikkivät yhdessä näillä lego duploilla. Isommat 5v--> leikkii myös pikkulegoilla. Ja Legot ovat yllättävän kestäviä. Lapsemme leikkivät samoilla legoilla, millä itse olemme leikkineet 25-30 vuotta sitten.

      Pngviinistä en osaa sanoa. Kuulostaa kyllä mielenkiintoiselta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      692
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      62
      586
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe