kysymys

koirani on ollut reilu viikon verran kuralla. Monta kertaa päivässä pihalle. Madotuksen on saanut aiemmin syksyllä. Ruokavalio sama, riisi, liha, kurkkua, ruisleipää. Sekarotuinen ja ikää on sillä 13 vuotta. Osaisiko joku neuvoa mikä vialla?
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos on viikon ollut kuralla, pitäisi koira viedä eläinlääkäriin tutkittavaksi. Sillä voi olla jo nestevajausta.

Tuntuupa todella yksipuoliselta koirasi ravinto. Ruisleipä kannattaa ainakin jättää pois, se voi aiheuttaa koiralle vatsavaivoja. Saako koirasi mitään koirien vitamiineja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tellu tietämätön kirjoitti:

koirani on ollut reilu viikon verran kuralla. Monta kertaa päivässä pihalle. Madotuksen on saanut aiemmin syksyllä. Ruokavalio sama, riisi, liha, kurkkua, ruisleipää. Sekarotuinen ja ikää on sillä 13 vuotta. Osaisiko joku neuvoa mikä vialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu