olisiko

kohta hepuli

jollain hyviä vinkkejä tai jotain ennenkuin perheellä menee kokonaan hermot!!

meillä on yli 11vee cocceri jonka kuulo heikkeni huomattavasti keväällä.sen jälkeen kaikenlainen pihinä ja ulina on lisääntynyt HUOMATTAVASTI!!!! ymmärrän kyllä että se liittyy varmasti tuohon kuulon heikkenemiseen mutta se alkaa jo oikeasti häiritä hermoja! sitä on alkanut olla sellaisissa tilaanteissa missä ei ennen ollut.
myöskin silloin vaikka huomio olisi hänessä.ja joka aamu saamme herätä 6-7välillä ulvontaan joka kestää 5-minuutista loputtomiin eli siihen asti kunnes menee hermo ja jompikumpi minä tai mieheni syöksymme alakertaan.ja silloin se saattta loppua tai tarvitsee pienen läppäisyn kuonolle.
ruokailu ja ajotilanteet ovat nykyään myös tosi rasittavia.pihinä ja vinkuna jatkuu niin kauan kuin ruokaa on pöydässä ja niin kauan kunnes ajomatka päättyy.

nyt hän on taas mitä suloisin koiruli,tuhisee tossa vierelläni sohvan nurkassa,tietäen että kohta pääsee nuuskuttamaan ulos.


neuvoja keinoja mitä vaan otetaan kiitollisuudella vastaan ettei tarttis koiraa jouluna häätää muualle kun muut herkuttelee!

0

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

        Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
        Maailman menoa
        39
        5767
      2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

        SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
        Maailman menoa
        215
        5317
      3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

        Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
        Maailman menoa
        35
        4443
      4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

        "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
        Maailman menoa
        51
        4068
      5. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

        SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
        Maailman menoa
        37
        4020
      6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

        anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
        Ikävä
        81
        3756
      7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

        Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
        Maailman menoa
        85
        3680
      8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

        Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
        Maailman menoa
        44
        3110
      9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

        Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
        Suomalaiset julkkikset
        106
        2440
      10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

        Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
        Maailman menoa
        46
        2382
      Aihe