olisiko

kohta hepuli

jollain hyviä vinkkejä tai jotain ennenkuin perheellä menee kokonaan hermot!!

meillä on yli 11vee cocceri jonka kuulo heikkeni huomattavasti keväällä.sen jälkeen kaikenlainen pihinä ja ulina on lisääntynyt HUOMATTAVASTI!!!! ymmärrän kyllä että se liittyy varmasti tuohon kuulon heikkenemiseen mutta se alkaa jo oikeasti häiritä hermoja! sitä on alkanut olla sellaisissa tilaanteissa missä ei ennen ollut.
myöskin silloin vaikka huomio olisi hänessä.ja joka aamu saamme herätä 6-7välillä ulvontaan joka kestää 5-minuutista loputtomiin eli siihen asti kunnes menee hermo ja jompikumpi minä tai mieheni syöksymme alakertaan.ja silloin se saattta loppua tai tarvitsee pienen läppäisyn kuonolle.
ruokailu ja ajotilanteet ovat nykyään myös tosi rasittavia.pihinä ja vinkuna jatkuu niin kauan kuin ruokaa on pöydässä ja niin kauan kunnes ajomatka päättyy.

nyt hän on taas mitä suloisin koiruli,tuhisee tossa vierelläni sohvan nurkassa,tietäen että kohta pääsee nuuskuttamaan ulos.


neuvoja keinoja mitä vaan otetaan kiitollisuudella vastaan ettei tarttis koiraa jouluna häätää muualle kun muut herkuttelee!

0

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        80
        2057
      2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

        Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
        Ikävä
        366
        1259
      3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

        Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
        Suomussalmi
        27
        1115
      4. Kirjoita jotain

        Kivaa, hellää ja piristävää
        Ikävä
        141
        1038
      5. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        97
        814
      6. Päälle hautaus?

        Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
        Lieksa
        133
        799
      7. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        45
        727
      8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

        Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
        Ikävä
        62
        716
      9. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        61
        676
      10. Voisit nainen joskus vastata minulle

        Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
        Ikävä
        63
        672
      Aihe